Kedi Mamalarında Neden Bira Mayası Var?

Nurr_6

British Shorthair kedime Royal Canin hypo-allergenic mama alırken için renklendirici ve koruyucu katkı maddeleri olduğu farkettim içeri daha temiz ama uygun fiyatlı mama ararken Felicia marka mama almaya karar verdim. Ama içeriğğinde Baldo pirinç ve Bira mayası olması şüpheli geldi.

2 CEVAP

tengrist

Bira mayası doğal bir antibiyotik aynı zamanda bağışıklık güçlendirici bir katkı maddesi sanırım aynı zamanda yüksek protein ve vitamin içeriği sebebiyle hayvan yemlerinde takviye olarak kullanılıyor sadece kedi köpek yemlerinde değil bir çok hayvan yeminde var. Pirinç konusunda size katılıyorum, bu tarz mamalara kedilerin diyetinde olmayan saçma sapan içerikler ilave edildiği için de böyle iştah açıcı, koruyucu katkı maddeleri ekleniyor herhalde.

Mile

Bira mayası kedilerde deri gelişimini destekler tüy dökümünün azalmasına ve tüylerin parlamasına katkıda bulunur. Baldo pirinç ise tahıldır içinde yüzde kaç bulunduğu önemli. Yinede tahılsız mama kullanmanızı tavsiye ederim.