Kedim Kabız

Duygumaya

BOZİTA HASAS MİDELİ KISIR KEDİ MAMASI KULANAN VARMI?

6 CEVAP

Mile

bozita kötü bir mama değildir fakat içeriğini hak eden bir mama da değil orta segment denebilir eğer kabız yapıyorsa değiştirmeniz iyi olur

Duygumaya

Evet değiştirmek istiyorum aslında brit care düşünüyorum fakat taneleri çok sert bu yüzden sanabella veya bonita arasında kaldım

sitedizayn

brit care bende kullandım evet taneleri çok sertdir 5 kiloluk smokin kedim yemekte zorlanıyordu 7 kiloluk sarman kedim yiyebiliyordu ama o kedimde yumuşak dışkı, ishal gibi sorunlar olunca bıraktım, tane kıtırlığı yeme kolaylığı açısından ben iyi olarak nd yi görüyorum, ben kedilerime mama aldığımda kendim de test yaparım :) çünkü başka türlü nasıl anlayacaksınız. kediye sorsanız söylemez. whiskas da denedim yeme kolaylığı açısından en iyi ama içerik olarak kötü bir mama. tahılsız olarak acana ve orijen en iyisidir yemeside kolaydır tane boyutları yaklaşık nd gibidir. bu kedilerden dolayı yemediğim mama kalmadı heralde :)

edadnmzr

Brit care de ishal yapıyor. Benim kedim de proplan kullanınca kabız oldu Exclusiona geçtim 2 yıldır ne kabızlık ne ishal sorunu olmadı

Duygumaya

birt care benim kedime çok iyi gelmişti fakat taneleri sert oldugu için dişeti tahrişi yaptı şimdi mecburen yeni mama arayısına girdim brit careden diş eti tahrişi sorunu yasayan varmı?

sitedizayn

evet var :) brit care içerik olarak çok beğendiğim bir mama ama gerçekten çok sert ve bazı kedilerde sindirim sisteminde sorun olabiliyor.