20 Günlük Yavru Gözü Açılmadı

Fifi61

Merhaba. Kedimiz 20 gün önce doğum yaptı. Yavrularımızdan birinin sağ gözü açıldı ama sol gözü hala kapalı ve hiç acmadı. Kardeşinden de zayıf kaldı. Sizce ne yapmalıyız. Birde gıda için takviye vermelimiyiz teşekkürler

1 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Eğer bahsettiğiniz gibiyse gelişim geriliği olması ihtimaller dahilinde. Her ihtimale karşı kediler için özel olarak üretilmiş süt tozlarından alıp hazırlayarak o yavruya içirebilirsiniz. Bir de gözünün iltihaptan dolayı açılmıyor olma ihtimali de var. Bir pamuğu ıslatıp, fazla suyunu iyice sıkıp gözünü bastırmadan, nazikçe ovalayarak açılmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer yavrunun genel hareketliliğinde, iştahında da öteki yavrudan belirgin derecede fark varsa bir hekime danışmalısınız ama mutlaka. Bu durumda altta yatan başka terslikler olabilir.

Bol patili günler dilerim.