Parazit İlacı Sonrası

yumik

Kedime pazartesi günü 3 ayda bir yaptırdığım iç dış parazit damlasını yaptım. Bu sabah poposunda beyaz kurt gibi bişey gördüm normal mi yoksa ilaç işe yaramamış mı? Çok sinek avlayıp yiyen bir kedi, yaz ayında ayda bir yapılması lazımmış damlanın ama veteriner söylemediği için bilmiyodum hiç..

9 CEVAP

Mini2019

dış parazit markasına göre her 20 günde bir. iç parazit duruma göre 45-60 günde bir yapılmalı

Cankanac

İç dış parazit damlasını yazın.biz 2 ayda bir yaptırıyoruz 1 ay az bir süre bence

yumik

Peki damladan sonra parazit atması normal mi

Mini2019

@cankan bu işin çalışma prensibi budur. Eğer birgün prelenirseniz 2 ayda bir yapmaya devam edin. Ömür boyu pireden kurtulamazsınız.
@yumik normal ama iç parazit için bu durumda hap kullanın bence. Damlayı koruma için yaparsınız yine.

Cankanac

@Mini2019 merhabalar ben iç dis damlasını veteriner eşliğinde yaptırıyorum şu zamana kadar da böyle bir problem hiç yaşamadım çünkü 2 ay koruma vadi veriyor 20 günde bir iç dış parazit damlası kediye zarar verir diye düşünüyorum sonuç olarak zehir çünkü.

Cankanac

@Yumik Acaba kullandığınız iç dış parazit sahte olabilir mi yada yanlış uygulama yapmış olabilir misiniz benim aklıma ilk bu geldi çünkü normal şartlarda 2-3 ay koruma sağlar deniliyor.her ay yapılmasına gerek olduğunu ben şahsen düşünmüyorum sizin kararınız tabi ki :)

edaquinnn

parazit asisindan sonra paraziti varsa atmasi normal. benim kedimde parazit olmustu veteriner hap verdikten sonra parazitlerin tamamini atana kadar kustu. sizinki diski yoluyla cikariyo demekki. eger yogun paraziti varsa 20 gun sonrada hap verilebilir diye biliyorum bide sinek yemesine izin vermeyin lutfen. parazitleri yedikleri boceklerden kapiyolar.

Zumrutt00

benimki de yerde uçan kaçan her canlıyı anında yer :) çok iyi anlıyorum

sitedizayn

kediniz dışarı çıkan bir kedimi ? veya balkona falan çıkıyorsa sürekli temiz tutmak gerekir.
bizim balkon yazın sürekli açıktır ama haftada iki defa çamaşır suyu deterjan vs ile yıkanır. benim kedilerimde sinek avlar eve giren sinek canlı çıkamaz ama yemiyorlar bende peçete ile ceset toplar çöpe atarım.