N&D Tropikal Serisi

Snzlc

Nd marka mamaya geçmek istiyorum. Tropikal serisi diğer serilere göre daha ucuz. Bunun sebebini bilen var mı? Ve bir de kedim çok seçicidir. Balık sevmez. Tavuklu alayım diyorum. Kedilerin sevdiği bir mama mıdır? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

9 CEVAP

sitedizayn

nd markada önceden sadece tahılsız mamalar vardı sonra az tahıllı seri çıkardılar ve sonrasında tropikal seriyi çıkardılar tahıl miktarı biraz daha arttı, yani tahıl çoğalınca fiyatda biraz ucuzlamış oldu ve 1 kg mamaya yarım gr muz, yarım gr kivi, mango, ananas, falan ekleyince adı da tropikal oldu :) toplamda 2,5 gr kadar bir şey. tahılı çoğaltıp 1000 gr mamaya 2,5 gr kadar tropikal meyve ekliyorsunuz ve güzel bir ambalaj tamamdır.

Poncimin

N&D Prime Tahılsız Kısır Tavuklu:

• %98 hayvansal kökenli protein.

• İçeriğin ilk 4 maddesi: kemiksiz tavuk (%30), kurutulmuş tavuk proteini (%28), tatlı patates, tavuk yağı.

• Ham protein %46; Ham yağ %11
• Enerji Değeri: 3643 Kcal
• İlaveler: DL‐metiyonin 5000mg; Taurin 5000mg; L‐Karnitin 400mg; A Vitamini 18000IU; E Vitamini 600mg; C Vitamini 300mg; Niasin 150mg; kolin klorür 2800mg

N&D Düşük Tahıllı Kısır Tavuklu:

• %94 hayvansal kökenli protein.

• İçeriğin ilk 4 maddesi: kemiksiz tavuk (%24), kurutulmuş tavuk proteini (%24), kılçıksız buğday (%10), yulaf (%10),

• Ham protein %38; Ham yağ %10
• Enerji Değeri: 3557 Kcal
• İlaveler: DL‐metiyonin 5000mg; Taurin 5000mg; L‐Karnitin 400mg; A vitamini 18000IU; E vitamini 600mg; Vitamin C 300mg; Niasin 150mg, kolin klorür 2800mg,

N&D Tropical Kısır Tavuklu:

• %92 hayvansal kökenli protein.

• İçeriğin ilk 4 maddesi: Kemiksiz tavuk (%20), kurutulmuş tavuk proteini (%20), kılçıksız buğday (%12), yulaf (%12)

• Ham protein %31; Ham yağ %11
• Enerji Değeri: 3522 Kcal
• İlaveler: DL‐metiyonin 3000mg; Taurin 1800mg; L‐Karnitin 250mg; A vitamini 16000IU; E vitamini 160mg; Vitamin C 160mg; Niasin 40mg, kolin klorür 2500mg,

Poncimin

Basitçe anlatmak gerekirse temel farkları bu. Tropical serisi daha az et içeriyor ve N&D'nin en çok tahıl içeren maması diyebiliriz. Ayrıca analiz değeri olarak da daha az protein içeriyor, mamanın kalorisi yani enerji değeri daha düşük. İlaveler kısmında örneğin diğer N&D mamalar 5000mg taurin içerirken Tropical maması 1800mg taurin içeriyor. Aynı şekilde kalan ilaveler de diğer N&D mamalara göre daha az eklenmiş. Bu yüzden Tropical serisi biraz daha ucuza satılıyor.

sitedizayn

seçici kediniz şu anda ne yiyiyor onuda yazarsanız farklı yanıtlarda gelebilir.

Snzlc

Kedim için pro plan ve nutri feline mamayı dönüşümlü kullanıyorum ancak pro plan boykot olduğu için artık almak istemiyorum. Nutri feline mamamız da eylülün sonuna doğru bitecektir. Kilosu 500 700 TL arası mama arıyorum.

sitedizayn

boykot nedir bilgim yok ama kilosu 500-700 arası mama arıyorsanız acana orijen zaten size uygun.

ventricosa

Acana ve orijenin kilosu 500-700 bandında mama arıyanlara uygun değil tabi ki de, hatta nd de uygun değil aslında hills düşünebilirsiniz belki bu aralıkta

sitedizayn

not: kedilerin ne seveceği hiç belli olmaz bende iki kedi var çok farklı şeyler seviyorlar, bende ikisinin ortak sevdiği şeyleri bulmaya çalışıyorum, zamanla öğreniyorsunuz :) ben sokak kedileri için sürekli mama alırım ama kedilerimin beğenmediği çok pahalı mamalarıda verdiğim olmuştur.

ventricosa

Tabi ki benim kedim de virbacı yememişti mesela illaki pahalı mama beğenecekler diye bir şey elbette yok, ama zaten acana orijen 500-700 fiyat aralığında mamalar değiller 2 katı fiyatları