Kedimi Su Şelalesine Nasıl Alıştırabilirim?

Miusova

Selamlar kısa süre önce kedimin su kabını otomatik şelaleye çevirdik, önce ki su kabını devamlı sağa sola çekiştirip suyu yere döküyordu. 2 gün önce eski su kabını kaldırdım ve şelaleyi koydum sadece kokladı fakat su içmedi. Daha sonra birkaç kez su içtiğini gördüm ama o kadar az ki 2-3 dil anca atmıştır herhalde, tadımlık falan 😂. Lavaboda biriken su damlalarına musallat olmaya başladı. Bunun üzerine eski su kabınıda yenisinin yanına koydum ve kıtlıktan çıkmış gibi su içmeye başladı. Anladığım kadarıyla akan sudan su içmeyi bilmiyor bizim ki çünkü evde ki herhangi bir musluğu açınca içmiyor geri çekiliyor, pati mati atıyor akan suya. Yeni kabına nasıl alıştırabilirim? Daha önce yaşayan var mı? Kedim 1 yaşında bu arada.

1 CEVAP

Cankanac

Sıvı ödül mamasını oraya sıkarak alıştırabilirsiniz onu yalarken suyu da yalamış olur ve anlar diye düşünüyorum