Yavru Kedimin Pire Sorununu Nasıl Çözerim?

wintercatt

Merhaba, 3 aylık yavru bir kedim var. 1 hafta önce iç-dış parazitini yaptırıp aşılarına başladım. Ancak dış parazit yaptırdıktan sonra üzerinde pire olduğunu fark ettim ve tekrardan veterinere götürdüm 2 gün önce. Dış paraziti tekrar yaptı veteriner ama hala pireleri var.. Azalma oldu ancak bitmedi. Acaba zamanla hepsi gider mi yoksa ilaç işe yaramadı mı? Ne yapmalıyım bu durumda?

5 CEVAP

yaseminece

Biz de aynı sorunu yaşadık,hala da yaşıyoruz yumurtalardan dolayı.Sirekli suyla silip lavanta yagı kullanıyoruz haftada 1 gün.Azaldı ama hala tamamen bitmedi.Faydası var

aleyn

aslında zamanla hepsi gider ama dış parazit ilaçları yumurtalar üzerinde etkili değil, yumurtalar canlandıkça pire görmeye devam edersiniz ancak onlar da zamanla ölür yani birkaç hafta sürebilir. daha kesin yolunu banyoya kapanıp kalan pireleri tek tek bulup öldürmekle bulmuştum ben hatta yumurtaları bile temizlemiştim birkaç saat sürüyor ama en temiz sonuç bu olmuştu.

aleyn

biberiye yağı da kullanabilirsiniz uzaklaştırma konusunda çok etkili..

Muzeyyennb

sirke de işe yarıyor :)

wintercatt

Teşekkür ederim cevaplarınız için umarım kurtulabilirim...