Kedinin Gece Ayrılmaması

Sudemm_luna

Selam arkadaşlar daha önce sormuştum ama kedim sanırım karakter değiştirdi ncoendksm gündüz yanıma pek gelmez artık gece da rahat bırakmıyor temas etmeden yatmıyor ve sürekli yaliyor neden yapıyor böyle

4 CEVAP

sitedizayn

yavru olduğu için yapıyor sizi annesi olarak görüyor bunlar normal yani, sizinde ona anne şefkati ile davranmanız gerekir, bir kaç ay bu şekilde geçecek

ventricosa

Bu alışkanlığı sadece yavruyken değil büyüyünce de devam edebilir biraz karakteriyle alakalı sanırım, arkadaşımın kedisi de temas etmeden uyumak istemiyormuş ama mesela benim kedim çok özgürlüğüne düşkün bebekliğinden beri yanımda yatsa bile sıkılıyor bir yerden sonra kendi başına yatmak istiyor yine aynı odada yatıyor ama farklı bir yere giderek mesela. Kediniz temas seviyorsa bunu değiştirmek biraz zor malesef ama gündüz kedinizle daha fazla ilgilenmeyi sevmeyi, gece de yumuşak tüyleri olan bir peluşla yatmasını deneyebilirsiniz. Belki onun yanında ya da üstünde yatar

Sudemm_luna

@ventricosa aslında böyle değildi sevmiyordu yanımda yatmayi ya da sokulmayi birkaç gündür temassız yatmiyor yatarken elimi vs yaliyor anlamadım bende

sitedizayn

smokin kedim çarli yavruyken soğuk havalarda hırkamın içine girip yatardı, yüzümü falan işte neresi denk gelirse köpek gibi yalardı, yaklaşık 2 yaşına kadar devam etti artık 3 yaşını geçti böyle şeyler yapmıyor yapsada çok ender, kedilerde zaman içinde değişiyor biz insanlar gibi, örneğin 3 yaşında bir çocuğunuzla sarmaş dolaş yatar uyursunuz ama bir kaç sene geçince tekmeyi yersiniz :)