Kedimin Yüzü Şişmiş

Sabah kalktığımda kedimin suratınının sağ kısmının şiştiğini gördüm. Böcek mi ısırmış? Ne yapmam lazım?

8 CEVAP

Cankanac

Arı ısırması olabilir dişinde herhangi bir sıkıntı var mı baktınız mı

Cankanac

Eğer arı sokmuşsa iğne var mı bakmanız gerekir kontrol edin isterseniz

Dişlerine baktım bi sıkıntı yoktu. Gözünün altında ufak bi yara izi vardı. Diğer kedimle kavga etmişler heralde. Ama dudağı bu kadar şişer mi bi tırmalamayla?

Cankanac

iki kedim yok kavga edince nasıl şişiyor tam olarak bilemiyorum :)birden çok kedisi olan arkadaşlar daha iyi yanıtlarlar ama bana biraz fazla geldi tırmalama için bu kadar şişmesi.Arı olabilir mi acaba baktınız mı iğne falan var mı diye

İğne yoktu. Şişlik indi kendiliğinden. Bi böcek ısırmış heralde. Şuan çok daha iyi suratı

sitedizayn

benim iki kısır erkek kedim var kavga etmezler ama bazen oynarken tüylerin havada uçtuğunu görürüm, kedilerin oyunları biraz sert olur çoğu zaman biz insanlar bunu kavga gibi görürüz, kedilerim 3 yıldır birlikteler hiç şişlik falan görmedim oldu ise de belki fark etmedim, bir böceğin bir kediyi ısırma ihtimali çok az belki binde bir olabilir böcekler kedilere yaklaşmazlar ve kediler böceklerin ayak seslerini bile duyarlar ve gördükleri anda tek bir pati darbesi ile öldürürler.
zaten geçmiş iyi diyorsunuz sorun yok.

sitedizayn

benim ilk kedim eve geldikten sonra evde böcek kalmadı :) senelerce ilaçlar falan uğraşmıştım bilseydim o zaman bir kedi alırdım :)

Böcekler evet kaçıyor da benimkiler pek peşlerini bırakmıyor 😅. Genelde ağızlarında tutup başka yere götürürler. Ama böyle bi şişlik olmamıştı. Geçti ama neyseki.