Sokak Kedisinin Ağzına Tutkal Yapışmış.

Zelihatas

Mahallede olan sokak kedilerinden birini sabah gördüm ağzının alt kısmına tutkal benzeri bir şey yapışmış. Ağzını kapatamıyor ve yaş mama bile yiyemiyor. Kendine hiç yaklaştırmıyor. Çantaya koyup veterinere götürmeye çalıştım fakat kaçtı. Ne yapacağımı bilmiyorum belediyeyi aramak istemiyorum çok güvenmiyorum son olaylardan beri. Sizin yardımcı olabileceğiniz bir şey varsa lütfen benimle de paylaşın. Şimdiden teşekkürler

8 CEVAP

Cankanac

File oluyor biliyorsunuzdur belki sopalı gibi onu alırsanız işe yarayacağını düşünüyorum deneyin isterseniz. Yaş mamadan ziyade ödül mamaları da iş görür sıvı olanlar özellikle

Cankanac

Belediyeye vermeyin lütfen bir şekilde kendiniz yakalasanız çok iyi olur acil veterinere gitmesi gerek buradan yapılabilecek pek birşey yok gibi

Zelihatas

Ben de aynısını düşünüyorum ama asla yakalayamıyoruz her şeyi denedik çok saldırgan ve atik. Nasıl yakalayabilirim peki? Biz bir bezle üstüne atıp almayı denedik, çantanın içine mama döküp yakalamayı denedik. Başka nasıl yakalayabilirim bir öneriniz var mı?

Cankanac

Çantayı kapan şeklin de mi yapmıştınız ip bağlayıp ?

Zelihatas

Evet yaş mama koyduk ama işe yaramadı. Korkup kaçtı bir süre sonra tekrar denemek istedim bu sefer çantayı görünce direkt kaçtı hala yakalayamadım maalesef. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Bir yol bulmaya çalışacağım

Zelihatas

Tamamdır ondan alıp deneyeyim bir de teşekkür ederim.

Cankanac

@zelihatas Rica ederim umarım yakalayabilirsiniz.

aslihan_e

Sümüklü böcek yemiş olabilir mi acaba? Sümüklü böcek yediklerinde de aynı tutkal yapışmış gibi oluyor, yıkayınca bile zor çıkıyor. Şöyle oluyor