Kedinin Dışarda Gezmesi

Sudemm_luna

Selam arkadaşlar kedim 2.5 aylık scottiss ananeme gideceğiz 10 dk mesafe arka bahçeleri var çimenlik kapalı yer hem hava alması için hemde değişiklik olsun diye gezdirme tasmasi ile götürmek istiyorum mikrop vs kapar mı ya da hasta olur mu

4 CEVAP

Cankanac

Karma aşısı yok kedinizin diye biliyorum daha küçük olduğu için riskli olur sizin kararınız tabi ama çıkarmasanız çok daha iyi olur :)

Sudemm_luna

@Cankanac parazitleri yapıldı ama karma vs için birkaç hafta bekleyelim dedi veterinerimiz ben kıyamadım için evde tek bırakmaya götürmek istedim ama evde bir iki saat tek kalması sanırım daha iyi olacak çok teşekkür ederim 🙏🏻

AhsenAise

Karma aşı da pek koruyucu değil
Kucağınızda ,sepette götürebilirsiniz sokak ile teması çok fazla riski göze almak demektir

Yayla ,kendi evinizin bahçesi vs gibi başka hayvanların temasının olmadığı alanlar varsa oralarda gezdirebilirsiniz

sitedizayn

bahsettiğiniz bahçeye başka kediler girmiyorsa ve bundan eminseniz olabilir, başka kediler giriyorsa riskli bir durum