Bir Kedinin Ölümüne Sebep Oldum.

Karamelaa

Merhaba sırf bu yüzden üyelik açtım çok kötüyüm yüreğim yanıyor vicdan azabı çekiyorum. Benimde evde baktığım bir kedi var her gün onu dışarı çıkarırım tasmayla bazen eşimde dhail olur neyse bu sayede dışarıdaki çocuklarla arkadaş olduk onlar da bir yavru kedi bulmuşlar depo da bakıyorlar ilk gordumde kedi gayet iyiydi bir hafta öne filan dün eşim kedinin iyi gozukmedigini çocuklar iyi bakamayacaksa yuvayı mı arasalar filan diye konuştuk bende kediyi görmek biberon ile yemek yedirmek istedim çocuklara haber verdim evde biberon sıcak su torbasi minder filan vardı ayarladım sonra hayvan çok pireliymis bizim kızımızdan kalan iç ve dış parazit hapını damlasını ayarladım eşim kedi Küçük bir sey olmasın dedi bende öyle deyince internetten baktım üç haftalik ve daha sonrası için yapılmalıdır yazıyordu nasıl bir akıl tutulması yaşadıysam o anda kedi gözüme üç haftalik vardır gibi geldi resmen akıl tutulması ve iç parazit çeyreğin de çeyreğini verdim dış paraziti de eşim döktü aslında eşime yarisini dokmesini söyleyecektim ama o anda çocuklar bir şeyler sorarlarken eşim damlayi dökmüştü bile neyse sabah cocuklara kedi nasıl diye sordum iyi ama yemek yemiyor dediklerinde biberonla yedirmek istedim asayiga indim yedirdim üstü pirelerden kan olmustu yıkayıp havlulara sardım yanına tekrar sıcak su torbası koyup çocuklara verdim bir kaç saat sonra kedi ölmüş ve bizim veterinerimizi arayıp sordum kedi Küçük olduğu için kaldıramamış olabilir dedi çok ağladım yüregim yanıyor şimdi ben ne yapagım ne edeyim

9 CEVAP

AhsenAise

Bitkisel yahut kimyasal ilaçlar daima alerji, zehirlenme riski taşır, beşeri hekimler de , veterinerler de doz hatası yaparak ölümlere neden olabiliyor lar Tabiki bu hatalar tamamen,kast olmadan gerçekleşiyor
Bizler evde ilaç verirken güvenliğimiz gözlerinde tl işareti olmayan veterinerlere danışıp ona göre dozu ayarliyoruz ,vicdan rahatlığı, mesuliyet duygusu için danışmanlık almaliydiniz
Niyetiniz iyi ,eyleminiz dikkatsiz olmuş
Diğer konu da bebeğin zaten viral bir hastalık taşıyıp ölmek üzere olmuş olma ihtimali,pirelerin onu kansız bırakıp hasta etmiş olması ,yeterince beslenmedigi için bağışıklığınin düşmüş olabileceği gibi pek çok neden olabilir
Yazınız ilaç kullanımı konusunda gereksiz cesaret gösterme ihtimali olanlar için ikaz mahiyetinde olmuş
Başka kazaları onlediginizi düşünerek bir nebze içinizi rahatlatabilirsiniz

Karamelaa

Evde kızımın yüzüne bakamıyorum cocuklara kediyi çöpe degil gommelerini soyledim kediyi getirdiler baygın gibiydi kalp mesajı yaptım suni tenefus ama ise yaramadı Allah beni affeder mi o hayvancagizin ruhu iyi midir mutlu müdür birşey deyin Allah rızası icin

Cankanac

Çok üzüldüm kedi için siz iyilik yapmak istemişsiniz lütfen üzülmeyin.kedinin ömrü bu kadarmış yapabilecek birşey yok elinizden geleni yapmışsınız bu gibi durumlar bize ne kadar ağır gelse de hayatın gerçekleri kedinin durumu başta da kötüymüş anladığım kadarıyla annesi yoksa ve çocuklar bakıyorsa hasta olma olasılığı yüksek sebep siz olmaya da bilirsiniz bence

Karamelaa

Evet dikkatsiz davrandım ama dediğim gibi akıl tutulması gibiydi bir an önce iyi olsun derken basıma gelen...
Bu dikkatsizlik bana çok büyük bir azaba neden oldu gözümün önünden gitmiyor yavrucak

Zumrutt00

öncelikle başınız sağolsun çok üzüldüm. maalesef ki bu konuda bir eğitimimiz olmadığı için böyle hatalar yapabiliyoruz. ama işin uzmanı veterinerler bile yanlış uygulayabiliyor bu dış parazit damlasını. ben yaşadım bu durumu. damlayı öyle damlattılar ki aktı ve dedim kedinin sırtına geldi yok dediler gelmedi. eve bi geldik damla akmış aşağıya doğru. ve kedim sonra o kısmı yaladı...sonra veterinere bunu söyledim kedimde yan etkiler oldu zehirlendi çünkü. dedi ki biz doğru damlattık vs. demek istediğim lütfen daha fazla kendinizi üzmeyin.

Fistikpasa

Bir benzerini de maalesef ben yaşadım paylaşmak istiyorum. Geçenlerde işe giderken yolda minnacık bir yavru kedi buldum, çok kötü haldeydi, zayıf, gözleri enfeksiyon kapmış. Genelde çantamda taşırım kedi maması çıkardım yaş mama ve yanına su bırakıp gittim. Çok da insancıldı resmen beni al diye gözlerime bakıyordu. Akıl tutulması işte o an düşünemedim kediyi orda bıraktım akşama iş çıkışında ne olursa olsun o kediyi aynı yerde arayıp bulup eve alıcaktım. Maalesef tekrar geri döndüğümde araba çarpmış ölmüştü. O gece çok ağladım çok pişman oldum ama iş işten geçmişti. Belki örnek olur okuyanlara da eğer ki yardıma muhtaç bir can görürsek lütfen orda bırakmayalım hemen alalım. Sizinde niyetiniz iyiymiş, üzülmeyin bir dahakine daha dikkatli davranırsınız. Belki de ölüm nedeni parazit ilacı değildi bunu bilemezsiniz siz elinizden geleni o an doğru olduğunu düşündüğünüz bir şeyi yapmışsınız. Hatalarımızdan öğreniyoruz işte.

sitedizayn

sokak kedileri ile sürekli ilgileniyorum bir çoğu yetişkin olamadan bir şekilde ölüyor ama kendimi tutamıyorum ne kadar üzücü olsada ilgilenmeye devam ediyorum, başınız sağolsun.

tengrist

biz tarım zehirlerine bile ilaç diyen, adı ilaç olduğu için yediğimiz her besine zehir enjekte edip bunu normal gören bir milletiz, zehirin adı ilaç olursa böyle insanı yanıltır işte. parazit ilacı değil, böcek zehri. aynı etken maddeler. başınız sağ olsun

HaydutveNazli

İstemeden olmuş lütfen daha fazla üzülmeyin 😔 hepimizin malesef ki basına geliyor ben sokakta kanlar içinde bulduğum kediyi bütün gücümle tedavi ettirmiştim annem eve almadığı için arkadaşıma baktırmıştım baksın diye ona bulaşık makinesi bile aldım elimden geleni yaptım ama bütün uyarılarıma rağmen o hep camları sonuna kadar açtığı için iki ay sonra kızım melek oldu o kadar içimde yara ki