Eve Alışmış Kediyi Dışarıya Alıştırma.

KaranlikkK

3-4 yıldır beslediğim bir kedim var. Evde besliyorum. İleride bahçeli bi ev alıcaz. Kediyi içeriye girip çıkabilir durumdayken dışarıya nasıl alıştırabilirim. Kedim dışarda panikleyip kaçmaya çalışıyor. Korkuyor.

4 CEVAP

Mariana

3-4 senedir evde yaşayan ve ev ortamına alışmış bir kediyi sokağa alıştırma kediye büyük bir travma yaşatabilir, ben kedimle bir gün sokakta geçirdim şimdi kucağıma alıp sokağa çıksam korkup titremeye başlıyor :(

Muzeyyennb

İlk önce yavaş yavaş alıştırmaniz gerekiyor. Mesela kucaginiz da 5 dk çıkarın bi baksin kucaginizda. Daha sonra süreleri arttirarak alistirin yavas yavas

Hilakyol

Alistirmak mi ? Kedimiz bahceli eve gelince disari rahatlikla cikti hatta baya 2 3 saat gelmedi eve. Ama sonda geri geldi evine. Ve yine ayni duzen devam ediyor. Ozel bir sey yapmaniza gerek yok. En azindan bizim kedi evi de karistirmadi cikti gezdi vs. Sizde de boyle olabilir. Ha cook korkuyor disardan diyorsaniz. Acin kalipiyi alisinca cikar kendisi. Tek sorun kirlenmesi..

Sudetina

İlgiye bağlı birşey kedinizle arkadaşsanız yavaş yavaş kucağınızda çıkartın ama çok sabır gerektiren birşey bu sizinle çıktıktan sonra biraz sakinleşir ama aaba sesinden motor sesinden korkup kaçabilir sessiz bir ortamda alıştırın