1 Aylık Sarman Bir Yavru Kedim Var 4 Gün Önce Arka Ayakları Tutmamaya Başladı

Balkopugu2

Merhaba, 1 aylık sarman bir yavru kedim var 4 gün önce arka ayakları tutmadığını fark ettim. Felç olduğunu düşündüm dün önce yavrunun arka partilerine parmağımla sürttüğümde partilerini açtığını fark ettim sonra aynı gün içinde karnının şiş olduğunu fark ettim tuvaletini yapamadığını düşündüğüm için ıslak mendille tuvaletini yaptırmaya çalıştığımda arka ayaklarını tamamen çırpmaya başladı cansız olan arka ayaklarını birden hareket ettirmeye başladı ama yere bıraktığında basmıyor ve yerde sürüklenerek yürümeye devam ediyor. Tuvaletini ne zaman yaptırmaya çalışsam arka ayaklarını çok güçlü çırpıyor ama asla üstüne basmıyor. Sebebi ne olabilir? Acaba tuvaletini yapamaması mı sinirlerine baskı yapıyor? Geçici bir durum mudur? Yardımcı olursanız sevinirim. Arka ayaklarının duruş şeklini ekledim.

8 CEVAP

edadnmzr

Allah korusun ama maalesef fip gibi gözüküyor karnının şişmesi ve ayaklarına basamaması ☹️ hemen veterienere götürün

Cankanac

Bence hemen bir veterinere götürün tuvaletini yaptırırken de ıslak mendil değil de pamuk daha iyi olur diye düşünüyorum

edadnmzr

İştahı hali nasıl?

Balkopugu2

İştahında sıkıntı görünmüyor

edadnmzr

Veterinere götürdünüz mü

Havuc23

Veterinere götürdünüz mü?

Minigimmm

duruşu normal değil genelde omurilikte sıkıntı olan kediler böyle bir duruş sergiliyor. bir yerden düştü mü omuriligi zarar görmüş olabilir mi ? siz bu fotoğrafla birlikte işini düzgün yapan bilgili bir kliniğe başvurun mutlaka

Balkopugu2

Götüremedim maalesef köyde kaldığım için veteriner yok olan da sadece büyük başlarla ilgileniyor bende o yüzden buraya yazıp bir çözüm bulmaya çalışıyorum. Arka ayakları çok güçlü. Çekiyor tepki veriyor ama asla üzerine basmıyor. Ayın 8inde ise bana ihtiyac duymadan tuvaletini yaptı karnı şişmedi