Mama Önerisi

Mile

Kedim şuan tavuklu ve narlı nd kitten mamasını kullanıyoruz fakat f/p olarak fiyatı aşırı uçuk geliyor. Önerdiğiniz bir tahılsız mama var mı yoksa bundan devam mı etmeliyim?

8 CEVAP

tengrist

@Zumrut00 Tüm karbonhidrat türlerini, rafine olmayan gıdalardan gelen karbonhidratı işlenmiş besinlerden alınanlarla bir tutmayın. Hiç düşündünüz mü mesela İtalyanlar ekmek arası makarna, pizza yiyip sürekli karbonhidrat aldıkları halde neden sağlıklı ve fitler ve İtalya'da obezite oranı çok düşük ve ortalama ömürleri bizden daha uzun? Karbonhidrat iyidir, işlenmiş karbonhidrat kötüdür,
bu mantıkla elmadan aldığınız da şeker, bol şerbetli baklavadan aldığınız da.

sitedizayn

tahılsız olarak brit care iyidir ama bazı kedilerde ishal yapıyor ben bir dönem kullandım kedilerimden birinde ishal yaptı diğerine bir şey olmadı ayrıca sert bir mamadır, fitmin tahılsız seriside iyidir ama benim kullandığım zamanlarda mama bitince tekrar bulamamıştım şu anda öyle bir sorun var mı bilmiyorum. tahılsız mama olarak hiç sorun yaşamadığım acana ve orijen oldu. nd tahılsız mamalar şu anda fiyat olarak acana orijen den daha pahalı yani alışveriş yapacağınız yere göre değişebilir.

edadnmzr

Exclusion kullanabilirsiniz. N&D ye yakın yüksek kaliteli mama, fiyatı yine yüksek ama N&D ye kıyasla daha uygun. Ben 2 senedir kullanıyorum çok memnunum. Bağırsak ve bağışıklık destekli. Tahıl oranı düşük. Ne kabız oluyor ne ishal tam olması gerektiği gibi. Bir de ben düzenli kan tahlili yaptırıyorum virüsü olduğu için bağışıklığında da ciddi artış var. Kullanmaya başladığımda iyi geldiğini de tüylerinden fark ettim hemen yumuşacık ve pırıl pırıl oldu. Kuzenimin kedisi de zayıftı kullanmaya başladı kedisi baya toparlandı. Önerdiğim kişiler de gayet memnun. İçeriğine bakabilirsiniz veya internette içerik inceleme videoları var bakabilirsiniz. 12 kg alınca daha uyguna geliyor bu arada 🥰

edadnmzr

Ben de proplan kullandığımda kedim kabız olmuştu çünkü tahıl oranı çok yüksek rc gibi. Zaten ondan sonra detaylı araştırmaya girip exclusionu aldım hemen düzeldi bir daha da olmadı 2 senedir çok şükür

Mile

nd benimkini kabıza yakın derecede yapiyor ya o da degistirmek istememin ana sebeplerinden bi ara royal canin denedim o da hem tahıl cok yuksek hemde ishal yaptı bi türlü dogru mamayı bulamadım henuz

Mile

tesekkur ederim onerilerinize bir bakayım

Zumrutt00

tahılsız mamaların da başka türlü olumsuzlukları var veterinerler öyle diyor. tahıl yerine başka şeyler konuluyor. sonuçta yine karbonhidrat hepsi

Havuc23

Brit Care kitten deneyebilirsiniz, hem balıklı hem tavuklu var. Ben Brit Care kitten somonlu ve Proplan kitten tavukluyu dönüşümlü veriyorum. Veteriner önerisi üzerine Proplan'a başlamıştık sonra daha temiz içerikli bir mamaya geçmek isteyince Brit Care'in balıklı mamasını keşfettim Petlebi'de. Kedim Proplan'a bayıldığı için de birden kesemedim o yüzden dönüşümlü veriyorum.