4.5 Aylik Disi Tekirimin İstahi Cok Acik

ashyu

Merhaba arkadaslar benim kizimin son 10 gunde istahi cok cok acildi...Normalde tavsiye edilen kuru mama graminin da ustunde veriyorum cok cabuk aciktigi icin ama hala doymuyor. kilosu gayet iyi veterinere gore gobegi yok yapisi guzel, asilari tam bol bol da oyun oynuyor uyuyor sahligi iyi masallah. sizce 4.5 aylik bebegime kac gram kuru mama vermeliyim suan 70-75 civari veriyorum

9 CEVAP

edadnmzr

Küçükken daha çok yiyorlar mamaların arkasında kaç yaşa kaç mama verileceği yazıyor ya da internetten bakabilirsiniz. Ben de grama uymuyordum veriyordum yemek istedikçe bir şey olmuyor 😂

sitedizayn

yavru kedi bırakın istediği kadar yesin kudursun oynasın zıplasın :) bir kaç ay sonra bir yaşına doğru ve geçince şu anda yediğinin yarısı kadar ancak yiyecek.

z-senem

Ne kadar doğru bilmiyorum ama benim kedi eğitiminde felsefem şu: Kendisi için en doğrusunu o bilir. Mama kabına gidince mamasını döküyorum, yedikçe biraz daha, ta ki o durana kadar.
Kendim birşeyler yerken koklatıyorum, kaçırmıyorum yemeği. Mesela çikolatayı koklayıp kafasını çeviriyor, yoğurt olunca bayılarak yiyor.
Benimki de 5 aylık tekir.
Ama kısır kediler için ölçüyle vermek gerektiğini düşünüyorum.

sunnyv

Bir yaşını doldurana kadar serbest beslenme öneriliyor. Yani bitirdikçe kabını doldurup istediği kadar yemesine izin vermemiz gerekiyor çünkü gelişme dönemindeler. Yaş alınca ya da kısırlaştırılınca mamaların üzerindeki gramajlara ya da veterinerinizin önerisine göre verebilirsiniz.

edadnmzr

Aynen dediğiniz gibi bir de o zamanlar çok da hareketli oldukları için yakıyordur benimki obez olmadı hahahah

AhsenAise

Allah'ım lütfen bu platforma bir gün bana da "kedimiz çok yiyor " yazmayı nasip et

Bizim kızımız da gelişim çağında tekir golden kırması altı aylık, yemek yesin diye yaptığımız şebeklikler,ettiğimiz dualari görseniz sizin minnakin patilerini opersiniz ,ne güzel gelişim çağında ve olması gerektiği gibi yiyor , darısı başımıza

ashyu

pakete gore 60-70 arasi tabii ama benim bebe biraz delisi mamanin agliyor gelip mama diye ahahahsjahshs kilosuda iyi diye fazla veriyorum ya bol bol oynatiyorum da bence sorun olmaz sorayim dedim yine de

Realbadvroken

Öncelikle kedinin önüne ne kadar çok koyarsanız o kadar çok yer ben günde yetişkin kedime 4 öğün veriyorum ama 60 gram olucak şekilde veteriner tavsiyesiyle

Realbadvroken

Yani toplam 60 gram*