Kedim Tum Mama Kusuyor

CilekLily

Merhaba 4 aylik kedim 2 gun once tum mama halinde kustu. O gun acana yas mama vermistim suyla karistirip. Bugun de vets plus somonlu odul kremasi verdim. Belki ust uste geldi bilmiyorum ama kedim kustu. Acana pasifica mama kullaniyoruz. Taneleri cignemeden yutuyor bazen. Ama hep boyle bi kizdi be boyle olmamisti. Kakaya cikiyor sabah kt ettim bir sorun yok kakasinda fakat neden boyle oluyor bilginiz var mi ? :( bir de gidip kum kabina kustu kizim..

10 CEVAP

edadnmzr

Kaç defa kustu bir kerelikse bir şey olmaz zaten fotoğraftan belli mamayı hazmedememiş. Mamanın üstüne çok koşuna bile kusabilirler yani hemen korkmayın. İştahı hali nasıl mesela bunlar normalse hiiiç korkmayın. Mamaların taneleri ne kadar büyükmüş ya da birleştiler o yüzden öyle gözüküyor herhalde. Benim kedim mesela balık ya da balıklı şeyler yiyince kusuyor zamanla kedinizi tanıyorsunuz. Bu arada yaş mamayı sulandırmayın zaten ıslak gerek yok :)

edadnmzr

Bir de her gün yaş mama, sıvı ödül maması gibi şeyler vermeyin bunlar haftada 2 olsun en fazla.

ventricosa

Kusmasıyla ilgili bir veterinerle görüşün bence yaş mama ya da kuru mamadan kaynaklandığını sanmıyorum

CilekLily

Haftada 2 bile değil normalde cok az veririm sadece boyle cok gergin ve halsiz oldugununhissettigimde veriyorum. Keyfi iyi istahi iyi dun mesela daha hareketliydi. Bu sabah yine oynadi kostu gobegini acti. Aksama dogru biraz halsizlik coktu. Mama acana pacifica acana kittendan gectik acaba dediginiz gibi balik alerjisi mi var ? Mamayla alakalidir umarim muhim bir sey degildir veterinere goturecegim her sekilde zaten muhtemelen mamadan kaynakliysa mama degisimine gidecegiz.. acana yaramadi minik kizima

Zumrutt00

kedilerin çoğu kuru mamaları hazmedemiyorlar zira içindeki karbonhidrattan dolayı. benim kedim de böyle. çareyi sindirime yönelik mama almakta buldum

CilekLily

2 dir yas mama uzerine kustu belki yas mama iyi gelmiyordur bir sure gozlemleyecegim kizimi. Belki evdeki diger 2 aylik kizin mamasini yiyor kendi mamasini yiyor cok geliyor o yuzden kusmustur. Bircok sebebi olabilir 2 kedi olunca zor tabii farketmek :(

Realbadvroken

Bazen mamayı hızlı yiyince kusuyorlar sindiremedikleri için ama üst üste kusması normal değil aynı durumu yaşadık veterinere götürdüm ve cisim yutmuş çıkarmaya çalıştığı için kusuyomus bence biz burada ne desek boş biyokimya hemogram röntgen testi anca sonuç verir ne olduğunu ozaman anlayabilirsiniz lütfen veteriner e götürün

Minigimmm

mamayı hazmedemediğini gösteriyor bu görüntü. siz bu resimlerle mutlaka bir hekime başvurun. kullandığınız mama veya et çeşidi kedinize ağır geliyor büyük ihtimal bizde hindili pro plan kullanmıştık, hemde hemen değil 1 ay sonra kusmustu resimle hekime başvurdugumda mamayı cikardigini bu hazmedemediğini gösterdiğini hindinin ona ağır geldiğini degistirmem gerektigini eğer geçmezse gastro mama kullanmam gerektigin soyledi. pro planin balikli mamasina geçtim gastro mama kullanmama gerek kalmadan sorun çözüldü. sizde bir danışın hekimlere

CilekLily

Veterinere her sekilde goturecegim zaten keyfi istahi kakasi yerinde biraz gozlemliyim diye dusundum bu yuzden ama yarin gidecegiz her sekilde zaten.. muhtemelen acana agir geldi rc fibre gastro mamayi onerecek veteriner ama onu da kiz yemiyor bakalim hangi mamada anlasmaya varacagiz. Umarim mamayla ilgilidir yani umuyorum ki..

CilekLily

Veterinere her sekilde goturecegim zaten keyfi istahi kakasi yerinde biraz gozlemliyim diye dusundum bu yuzden ama yarin gidecegiz her sekilde zaten.. muhtemelen acana agir geldi rc fibre gastro mamayi onerecek veteriner ama onu da kiz yemiyor bakalim hangi mamada anlasmaya varacagiz. Umarim mamayla ilgilidir yani umuyorum ki..