Kedimin Anüsünden Kan

Kedim kabızlık problemi çekiyor ve bunun la ilgili bir kaç veteriner gittim röntgen de çekildi. Bana anüsünün küçük olduğu ve British cins kedilerde bunun yaygın olduğu söylenip 2 gün arayla antibiyotik tedavisi uygulandı ve eğer tekrar tıkanırsa diyede ilaç verdiler 1 aydır pek bir sorun yoktu ama dün akşam kakasını zorlanarak yaptı ve yaptıktan sonra da poposu nda kan vardı ama yoğun değildi ve bu günde aynısı oldu fakat bu gün kakasını yaptıktan sonra ıslak bir pamuk la sildim ve düne göre daha az bir kan vardı neşesinde ve iştahında bir sorun yok. Birde ben bazı sebeplerden dolayı iç dış parazit aşıdını 1 hafta geciktirdim bundan olmuş alabilir mi

3 CEVAP

edadnmzr

İç paraziti bir hafta geçirmeyle bir şey olmaz da gerçi bir hafta geciktirip yaptırdınız mı şimdi onu anlamadım yaptırdıysanız iç parazitler ölür kan gelmesi normaldir. Eğer yaptırmadıysanız iç parazit hapıyla alakalı değil kabızlığından dolayı kanama olmuştur ne de olsa zorlanıyor tahriş ediyor orayı. Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Pazartesi günü yaptıracağım aşıyı. Royal canin gastoroestiral mamasını kullanıyorum önceden yaş mamasını da veriyordum bana yaş mamayı bırakmam söylendi. Ve şuan kakasını zorlanmadan yaptı kanamadı dediğiniz gibi zorlamadan dolayı kanıyormuş. Teşekkürler🙏

sitedizayn

antibiyotiklerin yan etkisi ishaldir büyük ihtimalle onun için vermişlerdir çok iyi bir yöntem değil aslında, kullandığınız mama nedir ?