Kedi Tuvalet Eğitimi

Sudemm_luna

Selam arkadaşlar kedimin eğitimi var ama haftada bir kez tüm kumu boşaltıp temizliyorum bütün tuvaleti yıkıyorum dezenfekte vs ediyorum ama ne zaman bu temizliği yapsam kedim bı 3-4 saat tuvaletini yapmıyor içine girip miyavliyor sebebi ne olabilir ( içini deterjan korkutmuyorum hoşlanmaz diye)

2 CEVAP

sitedizayn

bir haftada böyle bir işlem yapmanıza gerek yok, 1 yada 1,5 ayda bile yapsanız yeterli.
kediniz zaten yavru ve tek kedi 2 ay bile komple temizlik için yeterli.

edadnmzr

1 hafta çok erken bir süre kumu tamamen döküp temizlemek için. 10 lt kumlar var mesela ben hepsini kum kabına dolduruyorum. 1 ay gidiyor. Zaten kumun yapısından değiştirme zamanı geldiğini anlayacaksınız. Kum azalıyor, artık topaklanmamaya başlıyor yani parçalanıyor çişler kumda gözüküyor küçük küçük. O zaman değiştirme zamanı geliyor. Ben kumun hepsini döküyorum çöp poşetine. Kum kabını da çamaşır suyuyla yıkayıp iyice duruluyorum sonra kurulayıp yeni kumunu dolduruyorum.