Neden Kuru Mama?

rabiaesim

arkadaşlar bu sitenin soru cevap bölümünün zaten müdavimiyim. yeni bir soru ile karşınızdayım. kedim sutrivit tedavisi oldu yeni bir veterinerle ilerliyoruz artık kısırlaştırılmış mama ile karıştıralım dedi. benin kedim çocukluğundan beri et balık tavuk yiyen yaş mama yiyen bi hayvan. kuru mamayı sadece atıştırmalık olarak yerdi. ama. veterinerler sanki ağız birliği etmişçesine kuru mama yiyecek haftada 1 veya 2 kere yaş yiyebilir diyolar. aç kalacak alışacak yiyecek sabah bir fincan akşam bir fincanmış. benim kedim zaten yaklaşık 700 800 gr verdi şu süreçte. her gün struvit yaş mama yemesinde ne sakınca olabilir vet. ler sadece zararlı diyor ama ne zararı olabilir bunu anlamıyorum kuru mama yine yiyor zaten ama onu da istiyor

19 CEVAP

rabiaesim

piyasadaki neredeyse tüm veteriner serisi kuru mamaları denedim. en son virbac ve provet karıştırarak yiyor. daha doğrusu virbac yemiyor tek başına. hep reddetti ya da ölmeyecek kadar yedi. üriner yaş mama her markada yok. bulabildiklerimi alıyorum. özellikle et ve süt ürünleri yemeyecek denildiği için hiç et oranlarına da dikkat etmedim açıkcası. bölge olarak sutrivitten anlayan veterinerlere uzağız. dişileştirme ameliyatını şehir dışında oldu. o sebeple mamaları internetten temin ediyorum. son olarak veteriner royal canin Neutered kuru mamayı verdi. 6 ayı geçkindir üriner mama kullanıyoruz. artık değişim zamanı geldi geçti. yaş mama olarak tavsiye edeceğiniz bir marka varsa dikkate alacağım.

rabiaesim

o kadar şaşkınım ki. veteriner yüksek proteinden sutrivit oluştuğunu söylemişti. sizler de protein yüksek olmalı demişsiniz. kafa karıştırıcı çok fazla bilgi var elimde. maddi olarak çocuğuma her türlü miktarı veririm verdim de sorun maddiyat değil. sorun doğru bilgiyi bulmakta. Hills nd nutri royal canin virbac provet proplan sanabelle..tüm bu mamaları aldım denedim. sutrivitte uzman bir vet biliyorsanız ulaşmak isterim artık bu kafa karışıklığından kurtulmak istiyorum..

z-senem

İstanbul'da mısınız acaba?

rabiaesim

hayır. manisadayım