Kedide Mantar Acil Yardım Edinn

Realbadvroken

Arkadaşlar evde mantar olan bir kedimiz vardı ama mantar problemi geçti bı iki hafta oldu geçeli hiçbir şekilde aynı ortamda tutmadım geçmesine rağmen hala aynı odada değiller odaları ayırıp dezenfekte ettim şu zamana kadar bı problem olmadı şükür ama bugün erkek kedimin memesinde bir kızarıklık farkettim resim ekliyorum şuan bı tık daha kızarık eklediğim resimden mantar mı bu neden böyle

8 CEVAP

Realbadvroken

Yanında başka bir kedim daha var onda mantar problemi yok sürekli oyun oynayıp birbirlerine saldırıyorlar acaba ondan kaynaklı olabilir mi

Realbadvroken

Güncel***

edadnmzr

Mantar gibi gözüküyor maalesef siz de taşıyabilirsiniz diğer kedinizden ona ayrı odada kalsalar bile

Realbadvroken

Kediyle kardeşim ilgileniyor ben kesinlikle dokunmadım bile tasimiyayim diye kardeşim de benimkilere dokunmadı bulaşmasın diye anlamadım hiç

sitedizayn

fotoğraf küçük ama mantar gibi görünüyor bu yıl sarman kedimde aynı bölgede oldu ve kedilerin kolay yalayacağı bir bölgede olduğu için sürekli yalıyordu veteriner ilaçlar vermişti ama yalamasına engel olmamız gerekiyordu 10 gün kadar yakalık kullandık o şekilde iyileşti, iki kedim var sürekli birlikteler smokin kedime bir şey olmamıştı bu süreçte.
aslında olayın başlangıcı kızımın sarman kedimin poposunda bir kurtçuk bulması oldu, iç dış parazit için veterine gittik, iki kediyede yapıldı, tedavinin başlangıcıydı yani, smokin kedimde belirti yoktu ama onada iç dış parazit yaptırdık. mantar ilaçlarını ise sadece sarman olan kedim kullandı.

sitedizayn

not: veteriner için şu anda bütçeniz yoksa eczaneden batikon ve travozol krem alın önce pamuk ve batikonla temizlik yapın 1-2 saat kurumasını bekleyin sonra travozol kremi uygulayın, yalamasına engel olmanız gerek yakalık takarsanız iyi olur günde 2 defa bu işlemleri yapabilirsiniz. benim bildiğim en ucuz tedavi yöntemi bu.

edaquinnn

mantari cok ilerlememis neyseki. bence bi kac gun batikon surerseniz gecer.

sudeeyldiz

evet mantar yapman gereken tek şey ortamı sürekli dezenfekte etmek domestos tercihim kullandığı her şeyi tekrardan yıka diğer kedini de yıka ecosin al onunla zaten tek mantar ilacı odur ve ikisini de ımunex şurup içir 1 yaşlarındalarsa günde 2 ml mucizevi bir şey onu içen kedi 2 haftada kendine gelir bi daha da olmaz