4 Aylık Kedime Hangi Mamayı Önerirsiniz

lolaas

Merhabalar yavru kedime hangi mamayı vermeliyim bilmiyorum projem acana mama almak isterim ama çok pahalılar internetten royal canin mama aldım fakat sahte çıktı araştırınca royal caninde önermediklerini fark ettim hangi mamayı vermeliyim bilmiyorum biraz uygun fiyatlı olursa benim için daha iyi olur

5 CEVAP

Minigimmm

yavru kediler için royal canin çok öneriliyor. hatta hamile anne kedilerede kullanıyorlar. bunun dışında pro plan kitten alabilirsiniz. advance, nutri feline, hills, mera, uniQue markalarıda iyidir. bütçenize uygun tercih yapabilirsiniz. kedinize de iyi gelirse damak zevkine uyarsa kısır mamasıyla devam edersiniz zaten acana marka evdeki kediler için uygun bir marka değil, acana ilk önce çok soğuk olan kanada ülkesinde kızak çeken köpekler için üretilmiş onların o soğuk şartlar ağır yaşam içinde çok yüksek enerjiye ihtiyaçları olduğundan protein orani çok yüksek bir mama. o şartlar için üretilmiş mamayi alip kısıtlı sartlar altinda yaşayan belli ölçüde efor sarf eden ev kedilere verdigimizde o enerjiyi ev icinde harcayamadiklari için ilerde karaciger yaglanmasi bobrek yetmezligi gibi sorunlar yasaniyor demişti hekimimiz. bana gayet mantıklı geldi.

sitedizayn

zamanınız varsa evde tavuk et balık gibi şeyler haşlayın yedirin mamalara hiç alışmasın daha iyi, haftada bir gün tavuk ciğeri, bir gün haşlanmış yumurtada iyidir, sağlıklı ve mutlu bir kediniz olur.
balık pişirirseniz mutlaka kılçıkları temizlenmeli ve pişirdiğiniz hiç birşeye tuz baharat gibi şeyler eklemeyin.

Zumrutt00

Royal Canin kitten bu siteden alabilirsiniz.

AhsenAise

Marka oneremem,çünkü ömrünü mito ve yemek artıkları ile geçirmiş 16 yaşındaki arkadasimin kedisi geçen hafta vefat etti ,buradaki içerik analizlerini ( ki bende yapmışımdir) okuyunca mito nün zehir gibi bir şey olmasını bekliyoruz,tüm ambalaj mamaların satış stratejisi olarak cesitlendirilmeleri önemli değil kedilerin , köpeklerin asıl gıdası ambalaj mamalar değil bu gerçeği kabul etmek lazım, naçizane önerim yukarıda #sitedizayn arkadaşımızın da önerdiği üzre ev yapımı mamalar ,daha sağlıklı,daha az veteriner masraflı ,uzun ömürlü bir kediniz olur bu beslenme şekli ile
evden uzak kaldığımız bir kaç günde, ev yapımı mamalar dayanıksız olduğu için maalesef kuru mama vermek zorunda kalıyoruz,bu dönemde yadirgamamasi için ,sabahtan akşama kadar evde iş dönüşümüzü beklerlerken aç kalmasinlar diye kerhen veriyoruz
Siz kuru mamayı kedinizin damak zevkine göre seçin ,kedinizdeki yansımasını gözlemleyin ,az kuru mama bol ev yapımı mama verin

Zumrutt00

Ahsen hanım dediğiniz o kadar doğru ki. Gerçekten hiç iyi beslenmeyen kediler daha uzun yaşayabiliyor. Şans devreye giriyor herhalde. Belki de stressiz bir hayat sevgi oyun bu gibi ihtiyaçları karşılanan kediler mi daha uzun yaşıyor.