Yardımm, Biberonla Beslenen Yavru Kedi

dogu_bati

Merhaba, geçen hafta bana annesini bildiğim 14 günlük bir yavru kedi getirdiler. Kediyi annesine götürdüm fakat anne kediyi reddetti, saldırdı adeta. Anne halsiz ve hasta gibiydi. Yavruyu eve getirdim ve tarttım, 130 gram. Yaşadığım ilcede imkanlar kısıtlı, çok kaliteli olmayan tek bir süt tozu markası buldum ve onu aldım. Ardından royal canin süt tozu siparişi verdim. Bu adi süt tozuyla yavru maalesef 3-4 gün boyunca yoğun ishal geçirdi. Royal canin geldikten sonra probiyotik desteği ile birlikte ishali kesildi.
4 gün önce royal canine başlarken 150 gramdi. Her 2-3 saatte bir besleme yapıyorum, her seferinde 5 ml süt içiyor. Buna rağmen gelişimi çok yavaş kedinin.
Kilosu son 3 gündür 170 grama sabitlendi adeta. İçtiği süt çiş olarak çıkıyor. Günde iki defa orta kivamli büyük tuvalet yapiyor.

Sütü 10 ml süt tozu 20 ml su kullanarak hazırlıyorum.

Totalde yavru bir haftada 40 gr almış oldu. Son 2-3 gündür de 170 gr. Bu kedi neden yavaş gelişiyor?
(not: ilk defa biberonla beslenen kediyle ilgileniyorum)

3 CEVAP

sitedizayn

ezme şeklinde olan yaş mamalarıda sulandırarak verebilirsiniz, biberonla et suyu kemik suyuda olabilir, hiçbiri anne sütü yerine geçmez ama bu durumda ne yese kar yani.

dogu_bati

Kedi su an 20 günlük ve 170 gram. Bir haftada biçbir şekilde büyüdüğünü hissetmiyorum. Ne sorunu olabilir?
Süt tozu miktarını artirsam ishal yapar mıyım?

dogu_bati

Sorun günceldir