Köpek Yıllık Aşıları

Nazktly

Arkadaşlar yıllık olarak köpeğinizin hangi aşılarını yaptırıyorsunuz ? Köpeğim 4,5 yaşında biz 5 tane yaptırıyoruz fazla geliyor ama bölgeye göre değişiyor sanırım aşı takvimi yaptırdığınız aşıları söyleyebilir misiniz?

2 CEVAP

MelisRose

Merhaba,
yıllık olarak, karma, kuduz, lyme ve corona aşısını kesin olarak yaptırıyorum belki şu an aklıma gelmeyen başka aşı da vardır.

bu aşıların hepsi önemli bölgeye göre değişeceğini sanmıyorum. köpekler dış dünya ile ciddi anlamda iç içedirler bu nedenle fazla geldi gibi düşünmeyiniz. kokladığı bir kakadan corona kapabilir. havadaki sineklerden lyme olabilir, dışarıdaki bir köpek ile temasında kuduz kapabilir. bu nedenle fazla geldi diye düşünmeyin yıllık olarak bu aşıları tekrarlayın.

sunnyv

Köpekler her gün dışarı ile temasta olduğu için bütün aşıları zamanında yaptırmak gerekiyor. Köpeğiniz çok yaşlandığında veterineriniz aşıları azaltmak gerekiyorsa söylüyor ve ona göre aşı takvimi düzenliyor.