Düzen Değişmesi

Sudemm_luna

Selam arkadaşlar kedimizi yeni sahiplendim 3 hafta oldu ama üniye gideceğim başka şehire kediyi alma şansım yok ailem kediye bakma konusunda bir tık yetersiz o yüzden erkek arkadaşıma vereceğim ben gelene kadar o iyi bakacak ama kötü hissediyorum 3 haftadır bende alıştı vs ona yazık ediyormusum gibi hissediyorum

7 CEVAP

sunnyv

Kime verecekseniz kalıcı olarak vermenizi tavsiye ederim. Dört yıl kısa bir süre değil. Erkek arkadaşınızın da günlük bakımını yapacak, veteriner masraflarını ödemekten çekinmeyecek, ilişkiniz biterse kediyi elden çıkartmayacak kadar sorumluluk sahibi ve vicdanlı biri olduğuna eminseniz ona bırakın.

tengrist

Gitmeden 3 hafta önce neden kedi sahiplendiniz ki? Tatillerde geldiğinizde yanınıza alıp giderken bırakmayı mı düşünüyorsunuz?

Sudemm_luna

@sunnyv okulum bu sene bitiyor erkek arkadaşımın da olur da biterse bile kediye bakacağından eminim kendisi kedileri çok sever ve bakar

Sudemm_luna

Düzen değişmesi onun için sıkıntı olur mu çok psikolojik olarak

sitedizayn

bence kendi evinde kalsın ailem kedi bakma konusunda bir tık yetersiz diyorsunuz ama erkek arkadaşınızdan daha iyi bakarlar, sizin çocuğunuz olabilir ama onlarında torunu o kedi.
ilk kedimiz lokumu eve aldığımızda kızım liseye gidiyordu ve şehir dışında bir üniversiteye gitti lokum 3 yaşını geçmişti şimdi 4 yaşını geçti ve bu yıl kedimizin her tarafında mantar benzeri şeyler çıkmaya başladı ben psikolojik olarak düşünüyorum çünkü smokin kedimizde hiç bir şey yoktu neyse tedavisini yaptırdık, zaten kış ortasında iki haftalığına gelmişti o sırada sorunlar başlamıştı, kızım ilk senesini bitirdi bu yaz eve geldi, yanından ayrılmayan lokum artık kızımın odasına pek gitmiyor daha çok benimle zaman geçiriyor, kediler çok duygusal hayvanlardır bir çok şeyden etkilenirler onun için bırakın kediniz evde kalsın.

Sudemm_luna

@tengrist yavruyu bize veren kişi maddiyat olarak bakamayacagi için ücretle de satmak istemediği için barınağa verecekti gönlüm razı gelmedi aldık yoksa bende zaten 3 hafta önce sahiplenmezdim kendim de biliyorum bunu

Sudemm_luna

Yetersiz kısmında ise normalde kediler her şeyi yiyemez ama ailem kedimiz istiyor canı çeker diye her şeyi vermek istiyor birer parça hasta olur diye korkuyorum bu şekilde yaparlarsa