İki Marka Arasında Sizce Hangisi Tercih Edilmeli

Herkese iyi akşamlar 3 tane kedim var ( 6.5 aylık ) ve onlar için 3 aydır N&D Ocean Morina Balıklı Bal Kabaklı Karidesli ve Kavunlu Tahılsız Yavru Kedi Maması kullanıyordum fakat çok fazla yağlandıklarını gözlemledim verilmesi gereken miktarlara göre veriyorum yani o fit ve sağlıklı görünümlerinden çıktılar şimdi başka bir ve içeriğine çok güvendiğim iki markadan birine geçmeyi planlıyorum ve sizin de değerli yorumlarınıza ve fikirlerine ihtiyacım var sizce hangi görselde paylaştığım mamaya geçmeliyim teşekkür ederim herkese

8 CEVAP

tengrist

Orijen Acana'nın bir üst klasmanıdır. İkisi de aynı firmaya ait. Acana 1/3 taze et oranına sahipken Orijende bu oran 2/3 'dir. Ayrıca paket üzerlerinde de yazdığı gibi Orijen'in et oranı çok daha yüksek olduğu gibi, içerisinde daha çok besin vardır ve et çeşitliliği daha yüksektir

sitedizayn

iki markada kalitelidir ikisinide kullandım ben karışık veriyordum

Kralnane

Merhaba ben 3 yaşındaki kedime grassland ve pasica donusumlu kullandim. Memnunum. 5 aylik kedim icinde acana 'nın yeni çıkan kitten tahılsiz mamasını kullaniyorum. 3. Pakete geçtik biz memnunuz. Orijen hiç kullanmadım ama hep almak istiyorum. Elimdeki mama bitince orijen deneyeceğim.

ruzgisim

Merhabalar mama olarak ikisi de piyasadaki en iyi mamalardan internet satışı olanlara bakarsak.Erkek kedime bebekliğinden itibaren düzenli acana mama yedirdim piyasada baska mamalara güvenmediğimden ama acana mamanın hareketsiz kısır kediler icin özellikle de kediniz erkekse eğer idrar yolu sorunu yaptığını düşünüyorum kedim kısırlaştıktan sonra kısa süre içerisinde 2 defa idrar yolu sorunu yaşadı ve son çare olarak veteriner mamasına geçtim artık 1aydır virbac kullanıyoruz bi sorunumuz yok ama bu söylediğim şeyler mamayı falan kötülemek değil acana ile kedim fit ve aşırı yumuşak güzel tüylere sahipti hala öyle gerçi :),sorunlar benim kedimin bünyesinden de kaynaklanıyor olabilir ama internette böyle yorumlar okuyup yedirmeye devam etmiştim ama sanırım yine de bi dogruluk payı var gibime geliyo dikkat etmeniz acısından belirtmek istedim, acana orijen gibi mamaların dışarıda hareketli bi hayatı olan kedilere daha uygun olduğunu düşünüyorum aşırı enerji ve protein saglıyo ve evdeki kedi bunu atamıyor diye düşünüyorum.

AsumanAtilgan

Orijen tabiiki, afiyet olsun kuzucuklara

inci64

Nd tahilsiz tavuk nar kullandik yavruykende suanda kisir olanini kullaniyoruz hic yaglanma yok benimkilerde. Balikli mamalar yerine tavuk icerikli mamalar tercihimdir

ventricosa

Sizin kediniz de britishmiş bence british kediler için acana bir tık daha ideal orijene göre protein oranından dolayı veterinerimiz de öyle söylemişti. Ama yine de orijen de çok kaliteli bir mama. Ben british kedim için acanayı tercih ediyorum ve memnunum gayet

QuQuLee

Bu sorunu virbacle çözdüm pahalı bi mama ama protein bakımından zengin ve kedi sağlığı için çok iyibi mana.İnternetde satışı yok diye biliyorum.