Bir Evde 3 Kedi Ve İdrar Sorunu

Merhabalar, iki dişi kedinin yanına bir kısır erkek kedimi getirdim. Daha önce de denemistik fakat erkek kedim idrar yolu enf. Olup antibiyotik tedavisi gormustu. Tedavi tamamlanıp üzerinden birkaç ay geçince tekrar evleri birleştirdik, evde dört kedi tuvaleti ve yeterince mama su kabı var. Veterinerimiz önlem amaçlı kotervin flakon vermişti sularına karıştırıyorum. Fakat erkek kedim hala dişi kedilerin yaptığı tuvalete yapmiyor ve dişi kediler de erkeğin kumuna yaptığı için ayırmak çok zor. Erkek kedime özel tuvalet yıkayıp kum kabı yeniliyorum ve sessiz bir odada işetiyorum. Aşırı stres oldu kizlarin olduğu yerde çişini yapmiyor. Düşüne düşüne bağıra bağıra yapıyor. Kızlar gelecek diye çekiniyor. Ne yapmam lazım bu davranışını yenmek için, şuan kızları küçük odaya kapattım ve evin genelini erkek kedi tanısın dolaşsın diye düşündüm, günde bir kez bizim oturtmamizla idrar yapıyor. Veterinere gitmeyen hırçın bir kedi, veterinerde tekrar tekrar antibiyotik vurdurtmak istemiyorum iyice strese giriyor, tecrübeli kedi anne babalarından tavsiyeler bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

2 CEVAP

aslihan_e

Benim kedimin biri de diğer kedilerimin yaptığı tuvaleti kullanmak istemiyor, kız erkek fark etmiyor ama sizinkinin düşünmesi neyse de bağırması kuşku uyandırıcı. Maddi sıkıntınız yoksa veteriner eve de gelebiliyor. İdrarını götürüp test de yaptırabilirsiniz. Antibiyotiklik durumu varsa mecbur kullanacak. İğne olmazsa şurup da kullanabilir.

Odaları ayırdık bağırmadan yaptı spontan bir kez, bence diğer kedileri kovmak için bağırıyor (kendini korumak için). Veterinerin eve gelmesi hakkında bilgi verdiginiz için teşekkür ederim bunu bir konuşacağım 💞 teşekkürler