Kedim Bir Odada Kalabilir Mi

badepll

genelde evde olmuyorum annemler camlara pek dikkat etmiyor kedi camdan düşer diye korkuyorum ben eve gelene kadar kedim bir odada kalabilir mi

5 CEVAP

htcmmss

Evde kimse olmasaydı bir oda da kalması çok önemli değildi. Yalnız olduklarını hissettiklerinde uyumaya geçerler genelde. Fakat evde annen veya başkaları varken bir odaya kapatırsan zaten duracağını da düşünmüyorum. İçeriden ses geldiği için sürekli kapının önünde miyavlar. Her gün böyle olması strese girmesine yol açabilir. Kediler özgürlüğü sever ve evin hakimi olmak isterler. Sürekli sende kalacak ise pencere ve balkonlara çözüm bulmanı öneririm. İmkanın var ise pencerelere winblock takabilirsin. Açıkçası her gün odaya kapatmayı doğru bulmuyorum.

Bu iyi değil hayvana yazık alanını kısıtlıyorsunuz anneniz dikkatli olmalı. Sineklik taktırın bence maddiyatınız yeterse

kediyi bir oda da bırakmak uygun değil kedi oda da bırakılırsa strese girer bu da travmaya sebep olur.

Pnrdogan

İyi degil üzülüp strese girebilir, aile olarak dikkat etmeli kapi pencere kapatmalisiniz

Zaszczyt

Kediyi bir odaya kapatıp sabahtan akşama kadar tutarsanız ağlayacak ve strese girecektir, bu da evdekileri rahatsız kedinizi hasta edecektir.

Camlara kedi sinekliği (poliüretan, yırtılmaz ped tül) taktırıp kapılara dikkat edin.