Sahiplendirdiğim Kedinin Çipi Bende

tuanaavci

Herkese merhaba arkadaşım kedi sahiplenmişti çip takmak için hötürdüğümüzde onun yaşı yetöediğinden çipi benim üzerime yapmıştık sonra kediyi başkasına sahiplendirmiştik ama çipini aynı gün bakanlığa gidip değiştiremedik sonra da o kişi uygun vakit bulamadığını söyledi daha sonra sahiplendirdiğim kişi başkasına o da bir başkasına sahiplendirmiş ve o son kişinin numarasını bulamıyorlarmış kısaca kedinin çipi benim üzerimde kaldı şu an ne yapmam gerekiyor bilen var mı

4 CEVAP

aslihan_e

Kayıp olduğunu bildirirseniz belirli süre sonra siliniyor diye biliyorum. Uygun vakit bulamadığını söyleyen kişiye kediyi vermekle hata etmişsiniz, öyle sorumsuz bir insanın kediyi yok edeceği belli. Yazık hayvan ondan ona ondan ona gitmiş psikolojisi mahvolmuştur. Cins kediyse sattılar belki de. Yine de çip sizin üstünüzde kalsa iyi olur, belki de bir gün birisi çipi okutturur ve sizinle iletişime geçerler, böylelikle hayvanı kurtarma şansınız olur veya güvende olduğunu öğrenirsiniz. Zaten çipli kediyi bulduklarında sizi aradıkları zaman alırsanız ceza yemiyorsunuz, ben uğraşamam ne hali varsa görsün diyorsanız o zaman kayıp bildirimi yapın.

tengrist

Kayıp başvurusunda bulunmazsanız tespiti halinde ceza yersiniz. O kedinin sorumluluğu sizin üzerinizde

tuanaavci

ama kaybolmadı diye bildirmezsem de ceza yiyormuşum. Ayrıca kedi için ben de üzüldüm adı Venüs. Ancak benim yapabileceğim bir şey yok kedi benim kedim değil arkadaşım sahiplendirdi. Benim Serum isminde bir kedim var çok da güzel bakıyorum ona merak etmeyin.

tuanaavci

peki bakanlığa gittiğim zaman bu şekilde mi anlatmalıyım yedi gün içerisinde kayıp bildirilmeli diyor ama klasik bir kaybolma değil sonuçta