Kedim Beni Neden Az Seviyor

Rmys0

Her şeyiyle sadece ben ilgileniyorum bu dönem hasta krem sür ilaç ver kaşıntılarını kontrol et her kötü olduğunda veterinere koş stres yap tüm temel ihtiyaçlarına dikkat et sırf mutlu olsun diye oynat onunla ilgilen ama o gitsin sen hariç diğer ev halkına bana yapmadığı hareketler yapsın çok zoruma gidiyor cidden bu kadar takmam normal değil hayvan sonuçta ama onlaın yanına gidip kucaklarına çıkıp kendini sevdirmesi ve bana böyle davranmaması neden anlamıyorum bir yanlış mı yapıyorum sizce nedeni ne olabilir

9 CEVAP

sundowndread

Bakın hasta diyorsunuz. Veterinere gidip geliyor krem sürüyorsunuz ilaç veriyorsunuz sürekli kontrol ediyorsunuz. E veterinere siz götürüyorsanız bunların hepsi kedinizin sizden uzaklaşmasına sebep olabilir. Çünkü o istemediği veterinere götüren sizsiniz onun gözünde. Sürekli krem sürüp kontrol eden sizsiniz. Ve kediler böyle şeylerden daralır. Size tepki almış yüksek ihtimalle ama bunlar geçici şeyler hastalığı iyileşsin normale dönünce değişir bence. Bir de kediler çoğunlukla üstüne düşülmesinden hoşlanmıyor en çok üstüne düşen sizsiniz belli ki bence ondan size mesafeli yoksa emin olun hiç kimseyi sizin kadar sevmiyordur

Rmys0

@sundowndread Yorumunuz için teşekkürler yazıklaınız çok mantıklı umarım iyileşince aramız düzelir 🥲

aslihan_e

Bizde tam tersi, kedilerimi ne kadar ilaca zorlasam, ellerini ayaklarını tutup zorla yedirsem de bana asla alınganlık göstermezler. Hadi her kedinin huyu farklı diyelim ama hiçbir kedim öyle bir şey yapmadı, yapmıyor. İlacı gördüğünde ya da şırıngayı görünce o anlık saklanırlar o kadar. Annem anlıyorlar senin iyilik yapmaya çalıştığını der, bazen de küsmediklerine şaşırır, ben kızarsam sorun etmezler ama ona hemen küserler. Aralarındaki bağ yeterince kuvvetli değil çünkü. Hastalıkla ilgili olsa sanırım sadece hastalık döneminde böyle yaptı diye sorun etmezdiniz, sanırım genel bir başkalarına sevilme sizden uzak durma var. Bence kaçırdığınız bir nokta var ama ne bilmiyorum. Yeterince iletişim kuruyor musunuz? Bol bol konuşur musunuz? "Hasta mı olmuş benim bebeğim, kremimizi sürelim de iyileşelim, neresi ağrımış bebeğin" vs. Sık sık över misiniz mesela? Zorla tutup sevmeye mi çalışıyorsunuz yoksa? Kendi elinizle sık sık bir şeyler yedirir misiniz? Yedirirken konuşur musunuz? Kediyle bağınız sağlamsa en acı ilacı içirseniz de affeder. Belki de bunu kendinize sorun etmemelisiniz. Kediler insan seçebilirler. Ailenize sevgi gösterdiği için mutlu olmaya çalışın. Bir kedim annemi çok severse ben de çok mutlu olurum, annemin sevgisini kazanır çünkü, babama sevilirse babamın takdirini kazandığı için sevinirim. Vefat eden bir kedim annemin kucağından inmek istemezdi çok sevinirdim. Benim kucağıma gelmiyorsa sorun etmem. Bir dönem kedim kucağımda yatmayı sevmezdi, ablam gelince o bebekli anne diye sanırım onun kucağında yatmak istemişti sürekli. Çocukken o dönemki kedimiz ablama çok düşkündü, ben kedimle çok oynayıp sıktığım için bana hiç gelmezdi, deli gibi kıskanırdım ama çocuktum o zamanlar. Belki de kediniz sizi oyun arkadaşı olarak görüyordur. Diğerleri ile arasında olan mesafeden hoşlanıyordur. Popişini sevmenize izin veriyorsa sevin. Ben göbeklerini, gıdılarını öperim falan, hep gönüllerini o şekilde alıyorum bana sinirlendiklerinde.

Rmys0

@aslihan_e Hastalık döneminden önce kimsenin kucağına gitmişliği olmuyordu biraz soğuk bir kediydi son dönemlerde yeni başladı o da iki kardeşime onların yanına yatıyor sık sık kucağına gidiyor bu zamana kadar hiç yapmadığı bir hareket onlara da gitsin tabiki o konuda sorun yok ama insan bu kadar ilgilenip dışlanınca kötü oluyor bir de evdekilerde belki şakasına diyorlar ama seni az seviyor en çok onu seviyor tarzı söylemlerde beni üzüyor. İlgi kısmına gelirsek kısa cümleler kuruyorum, gün içinde yanına gidip kafasını okşayıp öpüyorum öpülmeyi çok sevdiği için uyurken onu rahatsız etmeden bir kere gidip öperim mesela ama kucağıma gelmediği için kucağıma alıp sevmeye de çalışıyorum çok uzun tutamıyorum tabi istemediği için. Bilmiyorum belki bana sevgisini ifade etme şekli farklıdır mesela gün içinde sürekli beni takip eder izler. O soğuk bir kediydi bende fazla alıngan bir sahip artık daha sıcak ama üstüne düşmeden sevmeye çalışacağım artık olmadı kabulleneceğim.

sevila

Sizi takip etmesi bile sizi sevdiğinin göstergisi 😻

Minigimmm

yaşınız küçük müdür bilemedim ama yazilarinizdan alınganlığınız bana öyle dusundurttu, siz arkadaş ortamında aile ortamında da bu düşüncelere sahip misiniz acaba, cunku bu dusunceler kıskançliği beraberinde getirir, annem kardeşimi daha çok seviyor, ay arkadaşım şunla daha çok görüşüyor beni galiba sevmiyor gibi gibi. benim kedim 4 yaşında sahiplendiğim günden bu yana asla ne kucakta durmuşlugu ne kucakta uyumuşluğu yoktur kucagimiza aldigimiz an başlar sinirlenmeye, kimi kedi de var kucaktan inmez. tamamen karakter meselesi bu. nasil ki çeşit çeşit insan var. hayvanlarda öyle. ayrıca benim kedimde çok kötü dönemlerden geçti, veterinerimizin dediğine göre her kucağa aldığımızda krem ilaç uygulamasi yaptığımız için artik kucağa alınmayı kodlamış kafasında ilac uygulanacak yine diye o yüzden kaçıyor olabilir dedi ve sadece bu değil evde bir tek ben hazirlanmaya giyinmeye başlayınca fark ettiği an direk kaçar koltuğun arkasına, çünkü onuda kodlamiş bu yine hazırlanıyor yine veterinere gidecez diye. kedilerin çoğu evde kendine birini belirler en çok ona yanaşır ona kendini sevdirir. bu dönem dönem de değişir en çok benle oyun oynamayi severdi şimdi annemi seviyor gelip kendini onun önünde yere atıyor okşasın diye. onu ancak yerdeyken sevebiliyoruz. umarım anlatabilmişimdir. tabiki yine oyunlar oynayın vakit geçirin ama neden neden beni sevmiyor mu diyip durmayın.

Zumrutt00

olabilir böyle şeyler. kediniz iyileştiğinde yani artık ilaç içirmeniz gerekmediği zaman size yönelik davranışları değişecektir diye düşünüyorum size de kendini sevdirecektir merak etmeyin

SistraMila

Her hayvan farklıdır belirli bir formülü yok şunu şunu yap kesin seni sever diye. Benim de 19 yaşında sahiplendiğim bir kedim vardı, öyle ki annesinden doğarken ilk ben tuttum doğduğu saniyeden beri yanındaydım o derece bir yakınlık. O sırada ailemle yaşıyordum, sahiplendim eve geldik ve hayvan sahibi olarak annemle babamı benimsedi ben öylesine biriydim :D Öyle ki evden ayrılırken yanıma almadım hayvan babamdan annemden ayrıla görsün depresyona girerdi. Bazen olmayınca olmuyor akışına bırak sen onu sev o da evde mutlu mutlu gezsin yeterli diye düşün. Bu konuyu çok stres yaptıysan hayvan onu da hisseder bı yüzden biraz rahatlayıp peşini bırakırsan aranız iyileşebilir.

SistraMila

Evden ayrılırken dediğim evden taşındığım zaman.