Kedim Kumuna Tuvalet Yapmıyor

ecesoruyor

Arkadaslar merhaba. 2,5 aylık scottish kedimiz var. Ne yapsak kuma alıştıramıyoruz. Evde buldugu her yere çiş kaka yapıyor. denk gelirse kuma yapıyor nadiren.
-Kumu her gün temizleniyor, 1-2 haftada sıfır kum konuluyor. (evdeki tek kedi kendisi.)

  • Kumu ve maması aynı odada değil.
    -yaptığı yerleri sirkeli su ve karbonatla temizliyorum fayda etmiyor yanına yapıyor başka yere yapıyor yine de yapıyor.
    Evde tek kedi kendisi. başka evcil hayvan yok çocuk yok sessiz, 2 kişilik bir aileyiz. ne yapabiliriz nasıl alıştırabiliriz bize geleli 2,5 hafta oldu. Sürekli kumuna götürüyorz gösteriyoruz ama yok dışarıya yapıyor.

4 CEVAP

Nurr_6

Benim de yaklaşık 12 aylık British kısır erkek kedim bana geleli 2 hafta oldu. İlk başta çiş ve koku bırakma huyu vardı birçok yere şimdilerde kedi yatağına çiş yapmaya başladı sirkeli ve karbonatlı suyla yıkamama rağmen. Nasıl vazgeçirebilirim bilmiyorum. Sanırım çiş yaptığı yerde mama vermek ve orayı farklı kodlamasını öğretmem gerekecek bunu bir deneyeceğim

sitedizayn

kum ve mama su kabını aynı odaya koyun, bir kaç metre mesafe olsun, aynı günde temizlemeyin, zaten minnacık bir şey ne kadar yapacak ki, bir kaç saatde odada yalnız bırakın, birde bu şekilde deneyin.

ecesoruyor

Bende çok çaresizim veterinerimiz çok küçük ileride alışır dedi ama ben öyle düşünmüyorum nasılsa öyle gider.... kediler genelde 1-2 gunde ogrenıyor bunun altında başka bir sebep var mutlaka :((

Kumuna çiş yaptığında ödül maması vermeyi denedim o da işe yaramadı bende..

ecesoruyor

Bugün dediğiniz gibi deneyeceğiz temizlemeyeceğim kumuna yaptırmayı başarırsak :(