Arkadaslar Lütfen Acil..

kang14

Arkadaslar ben 2 aydır agız enfeksiyonlu bir kedi bakıyorum sokakta. Sokakta çünkü çok saldırgan bir kedi.Yaklasık 3 haftada antibiyotikle cok güzel toparladı agzını ve sadece hafif salyası kaldı.Sadece yaş mama yiyebiliyor parçalanmıs.Kuru gıda asla yiyemiyor. Yakalamyı cok denedim ama çok saldırgan. Daha ben mama tabagını koyarken bile elime tırnaklarıyla parcalayack nerdeyse. Asla bana dokundurmuyır kendisini.Sadece mama vereceğimi biliyor buna alıştı.Her aksam aynı saatte aynı yerde bulusuyoruz onunla ilacıyla mamasını karıstırıp veriyorum. Lakin farkettim ki kedinin karnının sağ tarafı diğer tarafına göre şiş duruyor.Fip den çok korkuyorum. Acaba fip böyle tek taraflı karın şişliği de yapar mı?Box ile yakalamaya calısmıstım önceden ama basarısız olunca cok korktu benden ve artık benden bir süre uzak durmustu sonra tekrar alısmaya basladı bana. Aşağıya öncesi sonrası resmini yüklüyorum.Karanlıkta olan iki resim de şimdi ki hali

6 CEVAP

tengrist

Çok geçmiş olsun. Veterinerler bile muayene ile zor teşhis koyarken ve yanılma payı çok yüksekken buradan fotoğraftan yola çıkılarak bir tahminde bulunulabileceğini sanmıyorum. Sağ tarafında kitle de olabilir. Belki mama yerken yakalama filesi ile yakalayabilirsiniz, ya da kapan ile. Onun haricinde ilk haline göre çok sağlıklı duruyor çabanıza, yüreğinize sağlık

Minos2022

Allah sizden razı olsun 🤲🏻
@tengrist in yorumuna katılıyorum. Veteriner muayenesi olmadan anlamak zor gibi. İnşallah değildir. Ne güzel toparlamış yavrucak.

Minos2022

Allah sizden razı olsun 🤲🏻
@tengrist in yorumuna katılıyorum. Veteriner muayenesi olmadan anlamak zor gibi. İnşallah değildir. Ne güzel toparlamış yavrucak.

Minos2022

Allah sizden razı olsun 🤲🏻
@tengrist in yorumuna katılıyorum. Veteriner muayenesi olmadan anlamak zor gibi. İnşallah değildir. Ne güzel toparlamış yavrucak.

kang14

Arkadaslar kediye antibiyotik kullanımına 1 bucuk ay ara vermiştim ve türkiyeye dönmek durumundaydım.1 bucuk ay kaldım ve geri geldim Türkiyeden. 10 gündür antibiyotik kullanımı yapıyorum tekrar agzında ki hafif akıntı içinde. Bizim burda ki veterinerinerin tavsiyesiyle bir süre daha antibiyotik kullanacagım bu sekilde. Ama sanırım dişlerinin cekilmesi gerek. Yavrum sert bir şey yiyemiyor kafasını yana yatırıp çiğniyor falan.Hep yaş mama veriyorum o da dokunacak diye korkuyorum. Haşlanmıs et bile yiyemiyor hayvan. Çoj yakalamak istiyorum ama fileyle olabilcek bir iş değil.Sanırım kapan kurmam gerekecek. Fakat kafes falan gördüğü an kaçıp gidiyor.Hatta mama çantamı yanında alırken bile çantamdan korkuyor gitöek istiyor... Bilmiyorum nasıl olucak..Şu hayvanın ağzı bir düzelse cok güzel toparlayacak. Hayvanın agzından sarı renk iltihap akarken bile hayvan yaşamak istediği için yemekten vazgecmedi hiç..Çok savaşçı bir hayvan çok içim gidiyor onun acı cekmesine 🥺

Mslna01

Eve gelen veteriner hekimler mevcut acaba onları çağirsaniz olay yerinde baksalar duruma ona göre bir tedavi yöntemi verirler