Yavru Kedim Çok Fazla Isırıyor Ne Yapmalıyım

oylesine11

Yeni bir yavru sahiplendim tahmini 4-5 aylık. Eşyaları, terlikleri, ayaklarımı ellerimi aşırı ısırarak oynuyor. Ne yapmalıyım ? Bu huyunu nasıl yenebiliriz acil yardım

4 CEVAP

oylesine11

Kedim tekir kedi

Zumrutt00

sadece oyuncak ile oynatılırsa sonra bırakıyorlar bu alışkanlığı. elle oynatılmaması lazım

ALEJANDROO

Elini ısırdığında, ısıran elini asla çekme ve diğer elinle alıp uzaklaştır. Kediler yapıları gereği avcı hayvanlardır. Ellerinizi, ayaklarınızı ve terlik gibi cisimleri av olarak görebilir. Kendisine bir oyuncak alabilirsiniz örneğin fare oyuncak olabilir. Mümkün mertebe o oyuncağıyla oynatın ve zamanla el ısırma alışkanlığını bırakacaktır. Korkulacak bir durum değil büyüdükçe bırakacaktır.

4 aylık yavru sarmanımız var 2.5 aydır bizimle bu huyundan ne denediysek vazgeçiremedik
Artık süt dişlerini döküp durulmasını bekliyoruz 😓