Bu Duruş Pozisyonu Normal Mi?

mincir3

kedim nadiren bu şekilde oturuyor. burda biri daha sormuş ve yorumlarda hasta olabileceğini yazmışlar. biraz korktum açıkçası, kedim yemek yemeyi pek sevmiyor, günlük yediği kuru mama miktarı 20-30 gramı geçmez (1 yaşında). hastalık belirtisi yok gibi gözlemlediğim kadarıyla ama yine de bilemiyorum ☹️

8 CEVAP

sunnyv

Sadece bu şekilde oturmasından ne teşhis konuyor bilmiyorum ancak bir yaşını geçmiş ve hakkında kısmındaki kilosu güncelse zayıf bir kedi. Dişlerinde ya da diş etlerinde bir sorun var mı? Oyun oynarken enerjisi nasıl?

SevimliCadi

Sadece duruşundan hasta olup olmadığını anlamak zor. Günlük rutinine bakmanız lazım. İştahında, uyku sıklığı ve pozisyonunda, hareketliliğinde, tuvalete gitme sıklığında, idrar ve dışkısında öncekine göre gözle görülür farklılıklar var mı? Kendini sevdiriyor mu yoksa kaçıp saklanıyor mu?

Aklıma eklemlerinde bir sıkıntı veya ağrı olabileceği geldi. Yürüyüşü nasıl, bir anormallik var mı?

Minigimmm

idrar yollarında veya böbreklerinde bir sorun olabilir, kedimde böyle duruyordu idrar yollarında taş olduğu zaman demek ki ağrısı vardı ki o anlarda iki büklüm duruyordu, siz yine de bir hekime fotoğraflarla gidip görüşün. idrarini kan olup olmadığını topaklanan kumların buyuklugunu kucuklugunu ve idrara çıkma sıklığını kontrol edin

mincir3

az once yanindaydim yine ayni sekilde yatiyordu 😞 gercekten endiselenmeye basladim

mincir3

@sunnyv 1 ay once veterinderde kilosuna bakildiginda 2750 idi. disinde bir problem yok ben kontrol ediyorum arada bir. oyun oynarken de enerjisi gayet yerinde

Endişelenmeyin sıradan bir oturuş sadece

mincir3

@minigimmm cam peleti kullandigim icin dediginiz seyler hakkinda yorum yapmam biraz zor. ama idrarinda kan olsa anlardim, gunde 1-2 defa yapiyor

mincir3

@sevimlicadi 3 haftaya önceye kadar günde bir kez çiş yapardı, 3 haftadır arada bir 2 kez yapıyor tek değişiklik bu. kendini sevdiriyor kaçmıyor. yürüyüşü de gayet normal. ama şunu farkettim kedim 2 aydır yumuşak zeminlerde uyumuyor. gün içinde uyumak için en sessiz odadaki yatağın ya altına giriyor ya da parkede uyuyor, gece de sandalyede uyuyor. son 3 gündür iştahı bir tık azaldı, kızgınlığa girip girmediğini de pek anlamıyorum hiçbir belirti göstermiyor.