Büyük Kedi Çiftleşme Hareketi

merhabalar. evde bir disi bir erkek 2 kedim ve ikisinin yavrulari var henuz 1.5 aylii yavrular. baba kedi son zamanlarda yavrulari buldugu her firsatta enselerinden tutup ciftlesme hareketi gosteriyor. ve anne kedi de sadece yavru babanin agzindayken gelip yavruyu yaliyor baska bi tepki vermiyor. 2 gun once kisirlastirmama ragmen eve gelir gelmez yine ayni hareketi yapti ayri tutuyorum ama bu sefer de ayri durmalarina cok uzuluyorum. nasil alistirabilirim veya bu hareketi yapmayi birakir mi?

1 CEVAP

sevila

Her hayvana göre değişen bir süreç ameliyat sonrası 6 ay dahi bu durumla karşılaşabilinir Kısırlaştırma sonrası kızgınlık görme hali olabiliyor; buna bir çok açıklama yapılıyor: damarlar ve beyin ilişkisi açısından bakınca özellikle ameliyattan sonraki bir ay için çok normal, bir çok kedide içgüdüsel/davranış bozukluğu/alışkanlık şeklinde uzun süreler devam edebiliyor, erkek kedilerde böbreküstü bezleri az da olsa testestoron hormonu salgılamaya devam ediyor, koku salmasa da davranışı devam edebiliyor