Kedi Hormon İğnesi Kullanan?

sudeeyldiz

kızgınlıkta diye kısırlaştıramadık o yüzden vet hormon iğnesi vurdu 6 ay kızana girmicek dedi yaptıran var mı

19 CEVAP

sudeeyldiz

hormon iğnesinin zararları ne ki bilmiyorum ben kızgınlığı için götürdüm ilk kedim bir şey oldu sandım o da kızgınlığı uzun sürüyor diyip vurdu kötü bir şey mi ne yapabilirim

Mini2019

Merhaba, kedinin o hallerini bilmeyen, binada en üstten en alta kadar kapınıza komşular gelmeyen genelde bilmez.

benimki 7 aylıkken kızgınlığa girdi. Ben riskleri göze aldım ve yaptırdım. sanırım 2. haftada da kısırlaştırdım. veterineri bilerek anlayarak dinleyerek ilerlemek lazım

sudeeyldiz

@aslihan_e işemesi benim için sorun değil benim kedim zaten sürekli yaramazlık yapan kırıp döken etrafı kirleten bi kedi dişiler genelde işemez ve işemeye başladı ben de terslik olduğunu düşünüp götürdüm o da kızgınlıktayken yapamayacağını söyleyip iğnenin daha iyi olduğunu zaten bu süreç içinde de kısırlaştırabileceğimi söyledi ben de o an ne olduğunu bilmediğim için sadece bi yan etkisi ya da zararı olup olmadığını sordum yok dedi eve gelince de araştırdım sonra içime sinmedi 4 veteriner arayıp sordum hepsi de iyi veterinerler googlea bakarsak baş ağrısına da beyin kanaması diyor kısırlaştırma için de çok fazla kötü yorum var veterinerden iyi bilemeyiz bence ayrıca kedim gayet iyi şu an

Mini2019

insandaki mantıkla düşünün.. insanda steroid kullanıldığında da aynı şey olabiliyor. Kanser hücresi, tümör vs varsa iyi hücrelerin yanında bunlar da büyüyor.. Kedide de aynı şekilde...