Genclik Hastasi

CilekLily

4 aylik kedime genclik hastaligi teshisi kondu :( diğer 2 aylik kizimi dun sabah kaybettik. Evdeki kedim de su an tedavi surecinde fakat istahi yok hekimin verdigi mamayi ve ilaclari yemiyor icmiyor. Siringa ile zor veriyoruz. Bu durumu atlatan biri varsa ne yapabilirim? Bagisikligini nasil guclendirebilirim? Oneriniz var mi :((

6 CEVAP

sunnyv

Çok geçmiş olsun. Zorla da olsa şırınga ile beslemeye devam edin. Sıvı alımı da çok önemli onu da sık sık şırınga ile verebilirsiniz. Hangi ilaçları verdiler? Tavuk ya da et suyu da verebilirsiniz.

CilekLily

Cok yogun bir kanli kabizimiz var et ya da tavuk suyu onermedi doktorumuz. Kati kuru mamalari verdigi probiyotik mamayla ve sase ile karistirip veriyoruz 3 dozlu bir igneye basladik yarin 2 dozu uygulanacak adini tam bilmiyorum bir de haemato plus verdi onu veriyoeuz sabah aksam. Tesekkur ederiz cok zor kimse yasamasin umarim :(

Zorla da olsa vermelisiniz ne yazık ki onun için de sizin içinde zor ama sağlığı nemli mecbur yemeli

CilekLily

Zorla veriyoruz yarim saatte 5cm lik mamayi yiyoe yeter ki yesin aylarca ugrasirim iyi olsin her seyi yaparim onun icin. Veteriner cok onemliymis kizim cok gec kalabilirdi doger kizim ihmal hatasi ile vefat etti. Bu kizimin da hayati tehlikesi devam ediyor. Neye nasil guvenecegimi sasirdim artik

sunnyv

Bu hastalıkta kabızlık durumunu hiç duymamıştım. Teşhisi test kiti ile mi konuldu? Kedinizin kimliği varsa yaptığı iğnenin barkodunu ya da ismini oraya yazmış olabilir belki onu da araştırabiliriz. Haemato plus biz de kullanmıştık iyi bir destekleyici. Umarım kediniz sağlığına kavuşur 🙏🏻

CilekLily

Kanki ishalimiz var kabizligimiz yok kanli ishal yedigini kusma var