Kedilerde Ağız Temizliği

Realbadvroken

Bu konu hakkında bilgim yok ve kedimde ağız kokusu mevcut bilmediğim bir ürünü alıp riske atmak istemiyorum sadece kedilere özel diş fırçası ile temizlesem yeterli olur mu bilgisi olanlar yazabilir mi

3 CEVAP

sunnyv

Macun olarak kedimin bebekliğinden beri ‘Bio Petactive Biodent Enzymatic’ kullanıyorum memnunum. Fırça olarak da neredeyse her şeyi denemiş biri olarak dental finger ya da parmağa takılan silikon fırçalar başlangıçta alıştırmak için iyi olsa da asla detaylı fırçalama yapamıyor. Türkiyede satılan normal fırça şeklinde olanların da hepsi sert ve büyük, güzel fırçalama yaptırmıyor. Ben yurtdışından sipariş veriyorum linki bu : https://share.temu.com/QELAD8BetDA
Fırçalamaya zamanınız olmadığı günlerde veturel ağız ve diş bakım spreyi var onu dişlerine ve diş etlerine sıkabilirsiniz.

Mslna01

Merhaba kedinizin ağzını özel macunlar ve fırçalar oluyor kediler için onlarla eğer isterseniz crystalin ile pamuğa sıkıp da temizleyebilirsiniz ben öyle yapıyorum

Adını hatırlayamadığım bir veteriner vardı diş özelinde uzmanlaşmış. Hiç bir şey yoksa bile yuvarlak makyaj pamuğunun arasına parmağınızı sokun dişleri boş olarak temizleyin o bile etkili olur demişti, elinizde ürün kalmadığında denenebilir dediğiniz gibi özel sularla zaten daha da iyisi olur