2 Aylık Kedim Aşırı Isırıyor

buusracikk

Daha önce de çok yavru kedi besledim ama ilk kez bu kadar çok ısıran bir kedi bakıyorum. Yavru kedilerin ısırma huyunun ve aşırı hareketli olduğunu biliyorum. Kedim can yakacak şekilde el ve ayakları ısırıyor bazen kanatıyor bile. Burnuna hafifçe vurarak ve yüksek sesle hayır diyerek uyarıyorum ama nafile. Sırf ellerimi ısırmak için saldırı pozisyonuna geçiyor sürekli canımı yaktığı için yanımdan uzaklaştırıyorum artık. Bu huyundan ne zaman ve nasıl vazgeçer?

3 CEVAP

AlbayFatmanur

Aynı metodu uygulamaya devam edin. Fakat burnuna dokunmayın. Hayır diyip kendinizden uzak bir noktaya bırakın tekrar gelecek, tekrar yeniden ve tekrar tekrar :) en sonunda odadan çıkın. Bunu sürekli tekrarlayın. 3 kedim var üçü de aynı şekildeydi. İstisnalar hariç yavruluk döneminde hepsi aynı ve bir süre sonra mutlaka bırakıyorlar.
4 aya kadar devam eder ve bırakır. Sürekli oyun oynatıp onu yorabilirsiniz de bu hareketi unutması için.

buusracikk

Güncel

Mslna01

Kedinizin kardeşinden erken ayrıldı için onlar oyun oynarken birbirinin canını yakmamayi öğrenir erken ayrıldığı için bunu yapıyor