İlaçlama Sonrası Ne Kadar Beklemek Gerekir?

_irem_akkus

Merhabalar. Memleketimde evimin alt katında 6 yavru ve annesine bakıyordum. Pire problemi yüzünden üst kata aldım hepsini. Pirelerini temizledim. Alt kata da bugün ilaçlama yaptık. Kedileri ne kadar süre sonra alt kata indirmeliyim? Öncesinde alt katı yıkamak gerekir mi? 3 kedim var. O yüzden yeniden alt kata indirmem gerekiyor. Ankara'ya dönüş sağladığımda alt kattan dışarıya rahatça da girip çıkabilirler. Beslemeleri de yapılacak.

4 CEVAP

semgms

Aynı sorun bende de var dışardaki yavrularıma pire bulaşmış iç dış parazit yapıp kaldıkları yeri ilaçlayacağım ama acaba evdeki kedime de bulaşır mı diye korkuyorum

AlbayFatmanur

Kimisi 24 saat derken kimisi 3 gün diyor. Bende merak ediyorum açıkçası :) annemler bahçeyi ilaçlatıyor ama girip çıkıyor sokaktaki canlar. İlaçlama yapan kişi garanti olsun 2,3 gün uzak tutun diyordu.

_irem_akkus

semgms , Evdeki kedilere de bulaşıyor. Benim üçüne de geçti. Onlara da sprey kullandım fakat geçirmedi sadece azalttı. Ankara'ya dönüşte pire damlası yaptıracağım. Kesin çözüm sadece buymuş.

_irem_akkus

Ayrıca yavru ve emziren annelere pire damlası yaptırmak tehlikeli. Zehirlenirler. Dış parazit spreyi kullanmanızı tavsiye ederim.