Kedim Tüyünü Koparıyor Yoluyor

merhaba arkadaşlar iki kedim var büyük kedim Umut 1 yaşında ve kısır küçük olan kedim ise Kral 4 aylık o da
Kral yaklaşık 2-2.5 aydır bizimle Umut kral eve geldiğinde biraz stres olmuştu vet tavsiyesi ile sakinleştirici kullanmıştık ve alışma sürecini atlatmıştık
bir sorunumuz yoktu gayet iyi anlaşıyorlardı ama kral küçük olduğundan kaynaklı umutu hiç rahat bırakmıyor devamlı üzerine yatıyor ısırıyor rahat bırakmıyor bir türlü umutu kısacası
21 ağustosta umutun kuyruğunda bölgesel bir dökülme farkettim sonra farkettim ki umut tüylerini koparıp yere atıyor yolma hareketi yapıyor yani 21 ağustosta kuyruğunun halini ilk görsele ekledim
sonra vete götürdüm baktı vs psikolojik olduğunu söyledi
umutun günlük rutininde hiçbir şeyi değiştirmemiştik eğer psikolojikse gerçekten sadece kral ihtimali aklıma geldi
10-15 gündür bu tüy yolma olayı azalmıştı baya dün yine farkettim yapmaya devam ediyor ve diğer görsellere eklediğim gibi hafif sırtında da açıklık mevcut
umut yapısı gereği sakin bir kedi sinirlenip krala vuracak bir kedi değil ama sanırım kralın onu darlamasından kendisi stres oluyor yani bilmiyorum aklıma başka hiçbir neden gelmedi
vet ile yine görüştüm 1 hafta daha sakinleştirici kullan dedi tüyleri içinde somon yağı mamasına suyuna damlatabilirsin dedi
genel olarak böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu ya da bir görüşü olan vs var mı
kedimin stres olması beni çok üzüyor açıkcası onun için yapabileceğim bir şey var mı
ek olarak kedim son 1 aydır çok tüy döküyor mama olarak carni vet kısır balıklı kullanıyoruz

3 CEVAP

AsoMilka

Çok geçmiş olsun, umuyorum kısa sürede bu süreci aşarsınız. Sakinleştirici olarak hangi ürünü kullandınız. Ben size Feliway Friends Kedi Difüzör öneriyorum kız kardeşim kedileri arasında ki sorunu bu şekilde çözmüştü.
www.vetqom.com sitesinden ürünü inceleyebilirsiniz.

Prize takılan sinek ilacı formunda. İnanın sorununu bu şekilde çok rahat şekilde çözdü. Sizin de işinize yarayacaktır.

Vitasigna vetricalm kullanmıştık daha önce
Alıştılar aslında birbirlerine
Normal oyun oynuyorlar birbirlerini yalıyorlar ya da birbirlerini görmedikleri zaman hemen aramaya ağlamaya başlıyorlar ama kral çok hareketli olduğu için umut daralıyor sanırım

AsoMilka

Kral henüz küçük olduğu için oyun oynamak istiyor :)) , Umut ise yetişkinliğe adım attığı için Kralın enerjisine haliyle uyum sağlayamıyor. :)
Bu olayı, aralarında yaş farkı olan iki kardeş gibi düşünün :) Umut'un stres seviyesi düştüğünde sorun çözülecektir. Umuyorum herşey gönlünüzce olur. ❤️🙃🤗