Kedi Piresi

semgms

Arkadaşlar binamızın altında kulübede 1 anne kedimiz 6 tane de yavrumuz var. Bunlara pire bulaşmış ve evde de 1 kedim var ona bizim üzerimizden pire bulaşabilme ihtimali var mı? Normalde hayvandaki pire insanda yaşamaz diye biliyorum ama vücudumun bazı yerleri pire ısırığı olmuş. Benden kedime geçme ihtimali var mı?

3 CEVAP

Berra88

Var hatta geçen veterinerimizle konuştuk konuyu. Kedimi hiç evden dışarı çıkarmıyorum pire nereden bulaşmış olabilir dedim. Sizden bulaşabilir dedi

edadnmzr

Evet geçer, pire bizde yaşamaz ama üstümüzden kendi kedimize taşıyabiliyoruz

Mslna01

Evet onlardan size ve kedinize geçer,biz kıyafetlerimizden ayakkabılarimizdan vs taşırız