Yavru Kedilerim Sert Sekilde Kavga Ediyolar

yagmurcpln

ilk sahiplendigim yavrum kedim kendisinden 1 ay sonra sahiplendigim kediye cok agresif davraniyo isiriyor ilk basta oyun oynadıklarini dusundum fakat ilk kedim cok fazla aci ceker gibi ses cikarmaya basladi hem kendisi diger kediye bulasiyor hem de cani yanıyor sizce ne yapmalıyım

1 CEVAP

AlbayFatmanur

Tabiki böyle zarar verici davranışlar sergiliyorlarsa bir süre odaları ayırmanız süreci baştan almanız gerekebilir.
1 hafta ayrı tutup, oyuncak değişimi yapabilirsiniz.
Krema şeklinde olan ödül mamaları çok işinize yarayacak. Aynı anda bi ona bi ona verin. Aynı anda oyunlar oynatın.
Bu yorucu ve sabır gerektiren bir süreç. Sakin olan kediyi kafesin içine koyup gün içinde diğer kedinin olduğu odanın ortasına bırakın ve hareketlerini gözlemleyin. Sakinleşme gözlemlediğinizde de odaları birleştirebilirsiniz.
Ama dediğim gibi ödül mamalarından mutlaka yardım alın