Kısırlaştırma Hakkında Tecrübeleriniz?

Berra88

İlk defa kedi kısırlaştırıyorum haliyle baya bir tedirginim. Yaşadığınız tecrübe ve bilgileri, şunu mutlaka sorun yaptırın dediklerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Bazı şeyler aklıma gelemeyebilir ve vetler de herşeyi söylemiyor en detayına kadar. Mesela birkaç ay önce bir yerde görmüştüm gazlı anestezi yaptırın daha çabuk uyanır kedi gibi bir yorum görmüştüm doğru mu? İşte narkozdan ne kadar sonra ayılır tam olarak kendine gelip yeme içme tuvalet yapma rutinine geri döner vs vs her türlü tecrübe ve bilgiye açığım

5 CEVAP

sitedizayn

erkek kedimi akşamdan veterinere bırakmıştık, yarın öğlen gelin aldın dediler ve gittik aldık kedimiz gayet normaldi hiç sorun yaşamadık, bu birazda veterinerizle ilgili ve kedinizin cinsiyeti ile. erkek kedilerde ameliyat olmadığı için kolay oluyor, dişi kediler tabi ameliyat oluyor.

Sabisim

Bende kedimi gaz anestezi ile kısırlaştırdım kedim dişi yinede kendine gelmesi 24 saati bulmuştu. Hatta 5-6 kere kusmuştu. Hep başında bekledik kardeşimle. Onu sıcak tutmak için battaniyeye sardık. Sizde mutlaka sıcak tutmaya çalışın. Kediniz dişi mi erkek mi bilmiyorum ama dişi biraz daha zorlu geçiyor.

edadnmzr

Merhaba 🐾
Ben kedimi 8 aylıkken kısırlaştırdım 6.aydan itibaren kısırlaştırılabiliyor. Ben de kesinlikle gaz anestezi öneririm. Kısırlaştırılmadan önce kan tahlili yapılır. Daha sonra ameliyata alınır. Benimki müşahade ile birlikte 3 saat civarı veterinerde kaldı. Ben de eve geldiğinde yine hafif narkoz etkisi olur diye bekledim ama hiçbir şey yok gibiydi normal yürüdü oturdu. Kusma gibi durumlar da yaşamadık. Erkek kedilerin kısırlaştırılması daha kolay oluyor sizin kediniz erkek mi bilmiyorum bizimki dikişsiz olmuştu. Kendi kendine iyileşti. Kısırlaştırdıktan sonra bir müddet yalamayacak sadece, yakalık takılıyor. Başka merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz aklıma gelenler bunlar şu an 🥰

Tuanaalsk

Merhaba bende oğlusumu gaz anestezi ile kısırlastırdım ve operasyon sonuna kadar bekledim veterinerde çıkınca görmek için anesteziden 5 dakika sonra yanına gittim uyanıktı sadece uyku sersemi gibiydi kesinlikle daha güvenli olduğunu düşünüyorum önlem olarak 1 gece kaldı veterinerde .

Mslna01

Merhaba dişi kedimi 7 aylık iken kısırlaştırma operasyonu yaptırdım iyi ki de yaptırmişim diyorum,gaz anestezi tercih edin,ve kendiniz uyanana kadar veteriner kliniğinde kalsın ki gözetim altında olsun,eve geldiğinde kusabilir ve yemeyi reddebilri bir süre sizde kuru mamayı ıslatarak yada yaş mama vererek yardımcı olabilirsiniz bu belli bir süre normaldir,kusması da anestezi atması için normaldir,mutlaka yarasını yalamasına engel olunuz iyileşene kadar hoplama zıplama olmamalı benim aklımda olan bunlar geçmiş olsun 🌼