Kedi Isırması

friolera

merhaba, kedim kendine ait mukavva kutuyu ısırıyor, eskiden de ısırıyordu ama son zamanlarda bu hareketi daha da sıklaştı. ısırmak kedilerde tırmalama gibi bir ihtiyaç mıdır? eğer ihtiyaçsa, ihtiyacını gidermesine nasıl yardımcı olabilirim? Şunları da belirteyim, insanları saldırı amaçlı ısırmak gibi bir huyu yok, arada öpmek amaçlı hafifçe dişini değdirir, oynamasına izin verdiğim bana ait bir iki eşya hariç hiç bir şeye zarar vermez, kutusunu ısırması da bir problem değil, kutu kendisinin istediğini yapabilir, sadece ihtiyacını gidermesine yardımcı olmak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

10 CEVAP

gamzeuzunlar

merhaba. oyun oynamak için yapıyor olabilir. kaç yaşında kediniz.

friolera

sokaktan sahiplendiğim için tam olarak bilemiyorum ama veterineri 6 ay önce, 3 yaş civarında olduğu tahmininde bulunmuştu. yani şu an 3.5 yaş civarı olması lazım

friolera

@deniz_berkay haha mukavvayı rahat bıraksın diye 2. bir kedi sahiplenmem biraz pahalı bir çözüm olabilir :D baya bildiğimiz şerit kumaş düğümü 30 tl evde yapmak daha mantıklı gerçekten, zaten catnip bizimkine işlemiyor :)) çok teşekkür ederim bu tarz bir şey deneyeceğim

deniz_berkan

kediniz kaç aylık ? erkekmi dişimi ?

Muzeyyennb

Kızgınlık dönemi olabilir mi acaba?? veya oyun yapiyodur

deniz_berkan

yazmışsınız dikkat etmedim kusura bakmayın sayfa yarım gözüküyordu, tırmalama tahtası , diş kaşıyıcı oyuncakları varmı acaba evinizde ?

friolera

@muzeyyennb kedimin kısır olduğunu düşünüyoruz (muhtemelen onceki sahibi sokağa atmış)
@deniz_berkan hiç önemli değil ˆ-ˆ tırmalama tahtası var, fakat diş kaşıyıcı özel bir oyuncak yok, hangi oyuncaklar diş kaşımak için acaba?

deniz_berkan

önce dişlerine bakın diş etlerinde bir kızarıklık vs varmı ? böyle kalın ipler oluyor hatta link atayım size kendinizde evdeki iplerden kumaşlardan yapabilirsiniz gereksiz pahalılıkları var :))) kemirecek bu tarz birşeyler vermeyi deneyebilirsiniz . Teo elimizle çok oynardı eskiden ısırıyordu baya ısırmaya baslayınca oyuncak veriyordum onu baslıyordu kemirmeye kız geldi kızı ısırmaya basladı bizden uzaklastı :))

https://www.***********.com/petstages-tons-of-tails-kedi-otlu-tirmalama-ve-dis-kasiyici-catnipli-kedi-oyuncagi-p-PTART310?magaza=Mamabizde&wt_gl=cpc.nelk.petshop.pla&gclid=Cj0KCQjwpvzZBRCbARIsACe8vyJm9dtDpctkZs8pIheYe4njvcBJRsNle5kg3CiwHHytfYQQnY88-IoaAuE3EALw_wcB

Muzeyyennb

Yine de baktirin siz ;) belki degildir cunku cok hareketli gibi sanki

friolera

@muzeyyennb baktirdim, ilk veterinerimiz kisirlik durumundan emin olamamisti cunku kedim birazcik 5 kiloydu, simdiki veterinerimize sormak aklima gelmedi acikcasi ama simdi de birazcik 6 kilonun uzerinde :) (evet diyet yaptiriyorum,evet gereginden fazla mama vermiyorum,evet hareket etmesi icin tesvik ediyorum) ama cok hareketli degil aksine yastik gibi aksama kadar yatiyor