Ciğer Doluluğu Ve Şurup

Cankanac

Merhabalar ciğer tıkanıklığı için Asist şurup kullanan var mı yada başka şeyler yapıp sonuç alan.yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

8 CEVAP

Zumrutt00

çok geçmiş olsun evde kullanılan kimyasallar alerji yapıyor kedilerde maalesef ama durumu düzelir kedinizin eğer tedavi görürse merak etmeyin lütfen

Cankanac

Güncel

AhsenAise

Tıkanıklık nedeni nedir ? Çok sigara ve türevleri tüketilen bir ortamda mi bulunuyor?
Üşütmeye bağlı bir tıkanıklık mı? Alerji vs mi
Örneğin üşütme kaynaklı ise antibiyotik tedavisi de uygulayabilir hekiminiz
Sadece mukus sökücü ilaçlar ise yaramaž
Hekiminiz başkaca ilaç yazmadı mi

Cankanac

@AhsenAise Tıkanıklık sebebi yüzey temizleyici ve yumuşatıcı olabilir denildi sigara ve türevleri kullanılmıyor evde.artı olarak hava veriyoruz her gün ve bağışıklık güçlendirici sprey kullanıyoruz.

Cankanac

Başka birşey yazılmadı şuan için 10 gün sonra kontrole gideceğiz düzelmezse kalbe bakılacakmış ciğerlerin tıkalı olması kalbe zarar veriyormuş kalp ritmi de farklı denildi umarım birşey çıkmaz

Minigimmm

ciğerlerde doluluk dediğiniz ödem mi dedi doktor, ödem ise bizimde cigerlerde ödem fark edildi veteriner hekim bunun 2 sebebi olacağını söyledi ya alerji kaynaklıdır ya da kalp kaynaklı dedi. ilk önce alerji üzerine gidildi sigara, evde kullanılan deterjanlar, temizlik malzemeleri, oda kokulari kendi kullandigimiz parfümler hepsi tetikler dedi , bunlara dikkat ettik ama ödem tekrarladı kalbe bakıldı, asıl sorunun kalpte olduğu anlaşıldı, kalbin 4 kapakçığında kaçak varmış. istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine gönderdi bizim veteriner hekim orda bir profesör görsün dedi kalp üzerine uzmanlık yapmış. evet profesör teşhisi tam olarak koydu şuan ilaç kullanıyoruz 1 sene sonra kalp için tekrar kontrole gidicez. genetik olduğu söylendi. kalpte sorun olursa tüm sistemi bozduğunu söyledi kabızlık bile kalp kaynaklı olabiliyor dedi, doğruydu minik kabız oluyor, haliyle kalp akcigerleride etkiliyor. solunumuda etkiliyor. umarım sizinki sadece alerjidir ama korkmayın kalpte olsa tedavisi var bir şekilde. siz işinin ehli bir hekim ile rontgen kalp ultrasyonu ile sonuca varabilirsiniz. şimdilik alerji yapabilecek herşeye dikkat edin. evi sirkeli suyla silip toz alabilirsiniz, onun yanında parfum sıkmayın sigara içilmesin evi havalandirin duzenli, kendinizde çokk parfüm sıkıp sokulmayın ve hipoalerjenik deterjanlar kullabilirsiniz demişti bize hekim, onun haricinde odalarda oda kokusu oda parfümleri bulundurmayın. inşallah güzel sağlıklı haberler alirsiniz

Cankanac

@mimigimm herşeye dikkat ediyoruz şuan da tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim umarım sadece alerjidir:)

Cankanac

@Minigimmm Siz de de öksürük oluyor muydu acaba araa da bir başını öne atıp