Eve Gelen Yeni Yavru Kedi

Beyzaakkc1

Kedim 10 aylık blue point erkek ve bugün yeni kedi sahiplendik o kadar tatlıydı ki dayanamadık o da erkek 2 aylık ve çok oyuncu sürekli oyun oynuyor ve kedimle de oynamak istiyor ama kedim çok tedirgin oldu ve ensesinden gidip gelip ısırıyor sıkıştırıyor, mırıldanıyor ensesinden tutup başka yere götürmeye çalışıyor ama hiç tıslamadı ve vurmadı . Çok tedirgin oldum ben de zarar verir mi diye ve alışma süreci nasıl olur çok zorlanacak mıyım :( bu süreci yaşayanlar lütfen taktik öneri falan verebilir mi :( bi de şuan odaları ayrı yeni gelen yavruyu ne zaman ev ortamına sokmalıyım ?

1 CEVAP

sitedizayn

kendim olarak yaşamadım çünkü benim 1 yaşını geçmiş sarman kedimin yanına 2 aylık smokin getirdiğimde smokin üstüne atladı ve oynamaya başladılar, ikiside erkek şu anda 4,5 ve 3,5 yaşındalar ama kızım büyük olan dişi kedisinin yanına yine yavru bir dişi getirdiklerinde alıştırmaları 3-4 hafta sürdü. ayrı odalarda kalsalar bile aslında tıslamıyorlarsa ayrı odaya gerek yok, ama önce bir kaç gün yavru kediyi puset içinde büyüğün yanına getirin bırakın, ama sizde ordan ayrılmayın, gün içinde bir kaç defa tekrarlayın, sizin blue point başka odada olsa zaten onun kokusunu alıyor, daha yakından kokuyu alsın alışsın, neyse ki en azından saldırmıyor.
saldırma tıslama yoksa fazla sürmez alışır bir bakmışsınız birlikte oynuyorlar.