Kedimi Kisirlastirdim, 17 Saat Sonra Ayağa Kalktı Ve 24 Saati Geçkin Süredir Hiçbir Şey Yemedi ?

Gofis

Kedimi kisirlastirdim, 17 saat sonra ayağa kalktı ve 24 saati geçkin süredir hiçbir şey yemedi ? Bu durumda ne yapmam gerekir

6 CEVAP

KedicikUzum

Benimki sadece yaş mama yiyordu o da zorla çok ağrı olduğu için yiyemiyordur. Hatta videosu bile var bende o kadar iştahsız yiyordu ki şuan o mamayı görse kafayı yiyor. Bir de ben çay kaşığı veya ellerimle kendim yediriyordum siz de öyle yapın mümkünse egrilip doğrulursa aciyabilir yaralari. Zor bir süreç gerçekten ama birkaç gün sonra harika olacak kediniz emin olun. Ama veterinerinize de danışın tabii kedinizin özel durumlarını en iyi o bilir.

Mayayı suyla karıştırıp bir şırıngayla ona verme imkanınız var mı. Bizim kedimizin ağzı yarayken mamayı blenderda çekmiştik mesela zor yiyordu

Gofis

Malesef o şekilde yemiyor, şuan sadece ödül maması yalayabiliyor.

Yemiyorsa da zorlamak lazım ya hayvana yazık

sunnyv

Bildiğim kadarıyla kısırlaştırma sonrası bir süre kuru mama yerine pate şeklinde yaş mamalar öneriliyor. Arkadaşların da söyledikleri gibi elinizde ağzına süre süre yedirebilirsiniz. Bu şekilde de yemezse yine söylendiği gibi şırınga ile beslemeniz gerekiyor. Yapamam diyorsanız veterinere götürün hem sıvı besin takviyesi verirler hem mama yedirirler.

Gofis

Şuanda ödül maması yemeye başladı ama yaş mama yemiyor besin degerleri konusunda endişeliyim, veteriner yeme konusunda bugünü de bekleyelim diyor yemezse yarın takviye için götüreceğim