Kedimizi Dışarda Besliyoruz Ama Civciv Yiyiyor

NickiMe

Kedimizi dışarda besliyoruz çok yoğun bir iş hayatımız olduğu için mama vermeyi bazen geciktiriyoruz kedimiz komşunun civcivlerini kapının önüne getirip yemeğe başladı ama mama verdiğimiz halde acaba mama yeterli gelmediği için kendince çözüm mü bulmaya çalışıyor yoksa başka bir sebebi var mı

4 CEVAP

Doğasında olduğu içindir siz ne kadar mama verseniz de illaki yer

AhsenAise

Avlanmak genlerinde var ,mama tabağı sürekli dolu olsa da bunu yapacak ,bizim kızımız verdigimiz ödül mamasını önce yakalar ,bırakır tekrar yakalar epey bir oynar sonra yer ,çünkü avlanmak ihtiyacı duyuyor

ventricosa

Kediler avcıdır, zaman zaman sizle oyun oynarken ya da oyuncağıyla oynarken bile bu şekilde davranmayı severler. Bu davranışın değişeceğini sanmıyorum. Örneğin doğduğundan beri ev ortamında olan kedim böcek gördüğü zaman delirmiş gibi yakalamaya çalışıyor. Civcivleri öldürmemesi için başka bir çözüm bulmalısınız.

cemremio

Dikkat edin kedinizin başına birşey gelmesin, mümkünse eve alın madem böyle bir durum var