Kedi Kumu Yerine Çam Pelet Kulanmak?

Merhaba kedi kumu yerine çam pelet kulanmayı düşünüyorum ilk defa denicemher yer kum oluyor temizlikte çok zaman kaybediyorum kullanan var mı eriyor mu partilerine yapışır mı yoksa öyle diri mi kalıyor tuvaletlerini yaptıktan sonra?

1 CEVAP

KedicikUzum

Hayır ben kedim küçüklükten beri kullanıyorum , 5 aylıkken pelete geçmiştim. Şuan 15 buçuk aylık. ********dan alıyorum. Öncelikle kesinlikle elekli tuvalet almanız gerekiyor. Tuvaletin etrafına dagilabiliyor ancak asla eve dagilmiyor. Temizleme isinde önce dışkıları kürekle alıp poşete koyuyorum sonra kedinin idrarindan dolayı talaş gibi olmuş peletleri karıştırıp karıştırıp hepsi elekten alttaki Kaba düştükten sonra , eleği 2. Kaba koyuyorum. Talaslarin düştüğü kabi da poşete döküyorum. Yani şöyle diyeyim çalışma prensibi peletler ıslanınca şişip toz hale geliyor. Toz hale gelenleri de alta döküyoruz elekle. Kum kabından 1 elekli kap ve 2 tane normal kap bulunuyor. İsterseniz kabimin linkini verebilirim . Çam peleti yorumlara bakıp en ucuzlarindan alıyorum ucuzla pahalinin bir farkı yok bence. Sadece topaklanan peletler de var ama bence gerek yok eğer her gün veya iki günde bir temizliyorsaniz. Kısaca öneririm